Ścinki #8

wroniec

Czyli cotygodniowy zbiór rzeczy mniej ważnych, ale również wartych wspomnienia.

W księgarniach pojawiła się nowa powieść Jacka Dukaja „Wroniec” z ilustracjami Kuby Jabłońskiego, dyrektora artysycznego „Hardkor 44” i współautora „KinematografuTomka Bagińskiego.

Dla dzieci Stanu Wojennego i dla dzieci, które Stanu Wojennego nie mogą pamiętać – bajka magiczna o nocy grudniowej, gdy małemu Adasiowi Wroniec porwał z domu rodzinę.
Jak Alicja wędrowała przez Krainę Czarów, tak powędrujemy z Adasiem przez miasto czarnego snu PRL-u, między…

Przykładowe ilustracje poniżej.

wroniec 1 wroniec2 wroniec3

x

Następnym przedsięwzięciem Duncana Jonesa, reżysera „Moon„, będzie sci-fi z Jake’iem Gyllenhaalem. Scenariusz tego filmu w 2007 r. znalazł się na tzw. Czarnej liście obejmującej najciekawsze niezrealizowane projekty roku. Opowiada o żołnierzu, który w ramach eksperymentalnego projektu rządowego mającego na celu zbadanie okoliczności pewnego ataku terrorystycznego trafia w pętlę czasu, by wciąż na nowo przeżywać serię wypadków prowadzących do tego zdarzenia.
Z powodów finansowych oddala się w czasie produkcja „Mute”, które ma być „Blade Runnerem” w Berlinie. W sieci można znaleźć recenzje scenariusza tego projektu. Poniżej szkic koncepcyjny.

mute-concept-art

x

W dniach 19-29 listopada w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Krakowie odbędzie się piąta edycja festiwalu Filmy Świata Ale Kino!. Będzie na nim można obejrzeć premierowo wiele egzotycznych filmów, m.in. „Mother” BongJoon-ho.

x

Natomiast w Krakowie od 27 listopda do do 4 grudnia potrwa 16. festiwal Etiuda&Anima, na którym pośród mnóstwa filmów będzie można zobaczyć „Mary i Max„.

x

Rosyjski dramat postapokaliptyczny „Odrzucenie” („Ottorzhenie”) doczekał się nowej strony internetowej: www.ottorzhenie.com.

x

Muzeum Sztuki Współczesnej w Nowym Jorku, czyli MoMA, przygotowało wystawę twórczości (szeroko pojętej) Tima Burtona. Oto jaką reklamówkę przygotował sobie sam reżyser:

Dodaj komentarz