Ścinki #9

samurai_jack

Czyli cotygodniowy zbiór rzeczy mniej ważnych, ale również wartych wspomnienia.

Ekscytująca wiadomość dla fanów Samuraja Jacka, bohatera rewelacyjnej kreskówki, który został wysłany w przyszłość przez straszliwego demona Aku i walczy ze złem wszelakim, przeżywając mnóstwo ciekawych przygód. Serial można było oglądać na Cartoon Network, a wielkie powodzenie zapewniły jej nie tylko inteligentne scenariusze i poczucie humoru, ale także oryginalna kreska, kolorystyka i muzyka.
Teraz „Samuraj Jack” ma zostać przeniesiony na duży ekran. Film będzie łączył dwuwymiarową technikę stereoskopową z 3D. Co najważniejsze, reżyserem i scenarzystą ma być na szczęście Genndy Tartakovsky, autor takich hitów jak „Dwa głupie psy”, „Laboratorium Dextera”, jedynych dobrych nowych „Gwiezdnych Wojen”, czyli serii „Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów” (tych z 2003 r.!) oraz właśnie „Samuraja Jacka”. Jak podają nasi znajomi z QuietEarth, film powstanie w Paramount Pictures we współpracy z Bad Robot J.J. Abramsa, który ma być współproducentem. Premiera planowana jest na rok 2011.
Poniżej intro oryginalnej kreskówki z Cartoon Network.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=17tFo3-DsPE

x

Nowopowstały serwis Motion Freaks opublikował listę artykułów i klipów dotyczących tworzenia efektów specjalnych w „District 9„. Dobra rzecz.

x

zrozumiec_polske05

Nowa Trybuna Opolska przeprowadziła wywiad z L.U.Ciem. Artysta opowiedział nieco o tworzeniu swojej nowej płyty i filmu „39/89 – Zrozumieć Polskę„, a także podzielił się z czytelnikami kilkoma trafnymi obserwacjami.

x

plakat grazyny.indd

Jak wspominaliśmy w poprzednich „Ścinkach„, już w przyszły piątek (27 listopada) rozpocznie się w Krakowie festiwal Etiuda & Anima. W programie przewidziano konkursy etiud i animacji, pokazy animacji na żywo, warsztaty oraz prezentacje pełnometrażowych filmów animowanych. Szczegółowy program oraz informacje nt cen biletów na stronie oficjalnej festiwalu.

x

Natomiast w Łodzi od 28 listopada do 5 grudnia odbędzie się kolejna edycja Plus Camerimage. Jak zwykle lista gości jest imponująca, a wśród nich będzie m.in. bogini montażu (jak to określił nasz znajomy adept tej sztuki), Thelma Schoonmaker, zdobywczyni trzech Oscarów i ulubiona montażystka Martina Scorsese, a także Volker Schlöndorff (nagroda za całokształt twórczości i retrospektywa) i Terry Gilliam (Specjalna Nagroda dla Reżysera ze Szczególną Wrażliwością Wizualną), który do Łodzi nie przyjedzie z pustymi rękami, ale przedpremierowo z „Parnassusem„!

x

Pojawił się zwiastun nowego filmu z Edwardem Nortonem „Leaves of Grass”. Niech nie zmyli Was tytuł – nie jest to ekranizacja poezji Walta Whitmana, ale komedia/thriller o profesorze filozofii, którego brat bliźniak zwabia do rodzinnej Oklahomy do pomocy w pozbyciu się lokalnego narkotykowego bossa. Oprócz Nortona w tej podwójnej roli, w filmie będzie można zobaczyć m.in. Richarda Dreyfussa, Susan Sarandon i Keri Russell.


x

Ruszyła Fototeka, czyli serwis internetowy Filmoteki Narodowej, w którym udostępniono ponad 20 tys. unikatowych fotografii z polskich filmów.

x

Wilkołak” dorobił się francuskiego  zwiastuna. Pojawiła się też informacja, że film ten ma zostać przemontowany. Na ratunek wezwano Marka Goldblatta (m.in. „Terminator 2” i kilka filmów Michaela Baya) i Waltera Murcha („Czas Apokalipsy”, „Utalentowany pan Ripley”).

x

Pojawił się też pierwszy plakat „Salt” z Angeliną Jolie i zdubbingowanym Danielem Olbrychskim.

Salt poster

x

Według magazynu Forbes najbardziej przepłacanymi aktorami są Will Ferrell i Ewan McGregor. To oni kosztują najwięcej w porównaniu z zarobkami ich filmów. W pierwszej dziesiątce znaleźli się też Tom Cruise, Leonardo DiCaprio i Jim Carrey.

Dodaj komentarz