„39/89 – Zrozumieć Polskę” – L.U.C. i Platige Image kontratakują

zrozumiec_polske

Podczas wrocławskiego pokazu „Kinematografu” swoją premierę miał teledysk „O energocyrkulacji i o szczęściu” L.U.C.a. Ten animowany klip powstał z inicjatywy Michała Dziekana, artysty na codzień pracującego dla Platige Image. Okazuje się, że kooperacja między L.U.C.iem i PI będzie miała swoją kontynuację…

Teledysk „O energocyrkulacji…” to autorski, powstały zupełnie pro bono projekt. Michał Dziekan w ciągu kilku miesięcy stworzył filmik, który nie dość, że świetnie oddaje ducha muzyki L.U.C.a, to jeszcze kładzie na łopatki większość rodzimych „teledyskopodobnych” produkcji. Zobaczcie sami:

Muzykę proponowaną przez L.U.C.a można lubić lub nie, ale trzeba przyznać jedno: powyższe połączenie jest znakomite. Nic dziwnego, że postanowiono pójść za ciosem i zrealizować… film pełnometrażowy.

39 / 89Zrozumieć Polskę” to najnowszy projekt muzyczny Łukasza Rostkowskiego, znanego bardziej pod pseudonimem L.U.C. Jest to album zrealizowany przy okazji 70-tej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i 20-tej uzyskania suwerenności przez Polskę. Będzie on odbiegał tematyką od wcześniejszych płyt, pozwoli w osobisty sposób przeżyć podróż przez pół wieku walki z totalitaryzmami lat 1939-1989.

Projekt jest pierwszym etapem realizacji pełnometrażowego filmu muzycznego, który będzie połączeniem kronik i archiwalnych materiałów dokumentalnych z efektami specjalnymi i animacją. Wyjątkowo, proces twórczy został odwrócony i nie przebiega od scenariusza do muzyki, lecz od muzyki do scenariusza. Film powstanie w studio postprodukcyjnym Platige Image.

Platige Image Community

zrozumiec_polske01 zrozumiec_polske02 zrozumiec_polske03 zrozumiec_polske04 zrozumiec_polske05 zrozumiec_polske06

Zapowiada się zatem kolejna, powstająca pod skrzydłami Platige Image, nietuzinkowa produkcja o sznycie historycznym. I choć PI celuje ostatnio w tego typu przedsięwzięciach („Hardkor 44„, animacja na Expo, lot nad Warszawą), to nie jedyne czym zajmuje się obecnie to studio. Pod koniec października premierę mieć będzie fabularny film „Zero„, który był współprodukowany przez Platige.

Wywiad z Michałem Dziekanem, możecie przeczytać tutaj.

Pod tym adresem znajdziecie jego stronę oficjalną: misiekhc.i365.pl

Strona oficjalna L.U.C.a: www.eluce.pl

Strona projektu „39/89 – Zrozumieć Polskę”: www.zrozumiecpolske.pl

[via Platige Image Community & Max3d & Życie Warszawy]

Dodaj komentarz