Pierwsze zdjęcie filmowego Thora!

Nareszcie pojawiło się pierwsze oficjalne zdjęcie prezentujące Chrisa Hemswortha jako Thora w adaptacji komiksu ze stajni Marvela. Sam pomysł ekranizacji tej obrazkowej historii przyjęłam z lekkim zaskoczeniem, bo choć bardzo lubię mitologię skandynawską to jej komiksowa wariacja w czasach stechnicyzowanych i gadżeciarskich Batmanów czy innych Iron Manów nieco trąci myszką.

I nadal jestem raczej sceptyczna.Wybór Kenetha Branagha na reżysera to pomysł odważny ale czy Brytyjczykowi utożsamianemu do tej pory głównie z Szekspirem uda się stworzyć film nie tylko interesujący pod względem samych postaci, ale także ujmując najprościej – rozrywkowo atrakcyjny?

Najbardziej byłam ciekawa jak twórcy poradzą sobie z ikonicznym kostiumem Thora. Jego komiksowa wersja jest nieco kiczowata (ten hełm z piórami) i bałam się, że odpowiednik filmowy może wyjść w nieco podobnej „estetyce”. Na szczęście pierwsza fotka jest rozczarowaniem bardziej pozytywnym niż negatywnym. Wiadomo że pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć w tym stroju, tak więc efekt końcowy nie jest wcale taki zły (zawsze mogło być gorzej).

[via SlashFilm]

Dodaj komentarz