„Monsters” – zwiastun

„Monsters” Garetha Edwardsa to niezależny film science-fiction, który pomimo małego budżetu i zerowej kampanii promocyjnej, okazał się jednym z ciekawszych obrazów z obiegu festiwalowego z początku tego roku. Po zachęcającym klipie długo czekałam na kolejny materiał wideo. Na szczęście z okazji zbliżającej się premiery filmu w Wielkiej Brytanii dystrybutor wypuścił pierwszy zwiastun do tej intrygującej produkcji.

W naszym układzie słonecznym NASA odkryła obcą formę życia i wysłała sondę w celu pobrania próbek, która jednak w drodze powrotnej rozbija się gdzieś w Ameryce Środkowej. Niedługo po tym wydarzeniu nowe formy życia zaczęły  pojawiać się na wspomnianym terenie.W rezultacie  objęto kwarantanną niemalże połowę Meksyku, który od tej pory stał się Strefą Skażoną.

Po sześciu latach od tych wydarzeń pewien amerykański dziennikarz  zgadza się na przeprowadzenie turystki przez Strefę Skażoną, aż do bezpiecznej granicy z USA.

Warto przypomnieć,  iż swój pełnometrażowy debiut Gareth Edwards zrealizował jedynie przy pomocy około piętnastu tysięcy dolarów, trzech ludzi i własnego komputera. I po obejrzeniu zapowiedzi stwierdzam, iż  wyszło mu to lepiej, niż niejednemu reżyserowi z Hollywood, mającemu do dyspozycji dziesięciokrotnie większy budżet.


[via The Playlist]

Dodaj komentarz