The Dose #4 w sprzedaży

Miło mi donieść, że ukazał się właśnie kolejny numer „The Dose”, internetowego magazynu traktującego o popkulturowej alternatywie. Każdemu numerowi tego wydawnictwa patronuje konkretne miejsce na Ziemi. W tym przypadku jest to Francja, ze szczególnym uwzględnieniem Paryża.

„The Dose” wraca po trzech latach hibernacji. Każdy kolejny numer zawiera materiały o muzyce, sztuce, modyfikacjach ciała,  kontrkulturowych legendach i przegranych. Całość skąpana jest w klimatach industrialno/gotycko/cyberpunkowych, ale również w zwykłej staromodnej dziwocie.

W paryskim „The Dose” można znaleźć artykuły o francuskim cyberpunku, steampunku, modzie, parkourze, netlabelach. Ponadto numer ten zawiera rozległy przewodnik po ciekawych, alternatywnych miejscach w Paryżu – od muzeów, przez kluby i lokale na sklepach skończywszy. Poza tym wywiady (Miss Kittin, Punish Yourself, Clélia Altair,
Foretaste, Die Puppe, Scan X, Shiv-R, Black Nail Cabaret) , materiały na temat brain hackingu, technologii LVA (Layered Voice Analysis), chińskiej muzyki undergroundowej, Neuromancera, e-readerów, RjDj itp. Warto również wspomnieć o dwóch rozmowach: z podziemną ikoną miłośników modyfikacji ciała, Lukasem Zpirą oraz z Deanem Dennisem, muzykiem Kibuka/Nohno, niegdyś członkiem legendarnego Clock DVA.

Poniżej dziesięciostronicowa zajawka tego numeru. Całość można nabyć za 4 euro w formacie PDF na stronie www.thedosemag.com. Tam również można znaleźć i za darmo ściągnąć poprzednie edycje, których tematem przewodnim były kolejno Budapeszt (numer zerowy), Tokio i Londyn.

Dodaj komentarz