Najeźdźcy z gwiazd

Zachodnia kinematografia przeżywa ostatnio ogromny kryzys. Deficyt świeżych pomysłów skutkuje nie tylko lawiną sequeli, prequeli i crossoverów. Objawia się również ekranizowaniem wszelkich duperelastych komiksów oraz odtwarzaniem raz za razem banalnych i zużytych na potęgę motywów. Ot, chociażby Inwazji Kosmitów™.

Oto krótki przegląd nadchodzących produkcji z groźnymi obcymi w roli głównej:

Battle: Los Angeles

Jonathan Liebesman – reżyser całkiem niezłego, ale dość kameralnego „The Killing Room” – porwał się na realizację czegoś z zupełnie innej beczki. „Battle: Los Angeles” najlepiej definiuje już sam tytuł. Rzecz ma opowiadać o regularnej wojnie między ziemskimi siłami wojskowymi a obcymi, którzy nie wiedzieć czemu tak bardzo upodobali sobie USA. A Los Angeles w szczególności.W rolach głównych zobaczymy Aarona Eckharta („The Dark Knight”, „Thank You For Smoking”), Michelle Rodriguez („Avatar„, „Resident Evil”, „Machete„), Michalea Pena („World Trade Center”, „Shooter”) i Elizabeth Keener, która wystąpiła m.in. w prezentowanym przez nas „Heartless: The Story of the Tin Man„.

Na tegorocznymf estiwalu Comic Con w San Diego zaprezentowano kilka ukończonych scen, z czego do sieci jednak dostały się całe… 4 sekundy:

httpvh://www.youtube.com/watch?v=ZrPtTxhBZ4w

Na potrzeby promocji filmu Sony Pictures uruchomiło stronę wprowadzającą w prezentowaną historię:  www.reportthreats.org

Premiera: 11 marca 2011

Skyline

Bracia Strause, odpowiedzialni za stworzenie megagniota zatytułowanego „AvP: Requiem”, zdecydowali się na nakręcenie filmu za własne pieniądze. Zorganizowali więc ekipę ok. 20 osób, kamery Red (które ostatnio stały się symbolem niskobudżetowych produkcji) i w 11 miesięcy nakręcili blisko 800 ujęć które będą składać się na film opowiadający o… inwazji kosmitów na Los Angeles…

Po całonocnej imprezie grupka przyjaciół zostaje obudzona przez dziwne światła wdzierające się do wnętrza apartamentu. Tajemnicze promienie wyciągają bezbronnych ludzi do góry, i wkrótce okazuje się, że stoi za tym pozaziemska siła. Grupka ocalałych musi walczyć o przetrwanie w mieście ogarniętym chaosem.

Obsada filmu składa się głównie z drugoplanowych aktorów telewizyjnych – najbardziej znane nazwisko to David Zayas („Dexter”, „The Expendables„).
Ciekawostka: w trakcie realizacji „Skyline” obaj bracia Strause pracowali też nad efektami specjalnymi w „Battle: Los Angeles”.

Premiera: 12 listopada 2010

Cowboys and Aliens

Wspominałem o bzdurnych komiksach? Proszę bardzo:

Rok 1873.  Arizona. Tajemniczy nieznajomy (Daniel Craig), przemierzając pustynię trafia do miasta Absolution. Nie ma żadnych wspomnień, a jedyna wskazówka tego kim może być to dziwna klamra opasująca jego nadgarstek. Okazuje się, że mieszkańcy nie są przyjaźni dla nieznajomych, a zastraszonym miastem trzęsie niejaki pułkownik Dolarhyde (Harrison Ford).

Jednak mieszkańcy zaznają niedługo większego strachu, kiedy na niebie pojawią się obce statki, porywające bezbronnych ludzi. Odrzucony rewolwerowiec zaczyna przypominać sobie kim tak naprawdę jest. Z pomocą podróżniczki Elli (Olivia Wilde) kompletuje ekipę, która zamierza rozprawić się z najeźdźcami.

Poza wyżej wymienionymi zobaczyć będzie można też Sama Rockwella („Moon„, „Iron Man 2”) a na stołku reżyserskim zasiadł Jon Favreau („Iron Man„).

Strona „Cowboys and Aliens” w serwisie Facebook: www.facebook.com/cowboysandaliens

Premiera: 29 lipca 2011

Falling Skies

„Falling Skies” to produkowany przez Stevena Spielberga serial telewizyjny, będący swoistym mariażem klimatów postapokaliptycznych i kina inwazyjnego:

Historia rozpoczyna się zaraz po tym jak kosmici wybili większość ludzkiej populacji. W zgliszczach miast wyłapywane są ostatnie niedobitki, ale najeźdźcy spotykają się z silnym oporem grupy żołnierzy i cywilów. Ludzie walczą o przetrwanie – oraz zachowanie własnego człowieczeństwa.

O ile nazwisko producenta można traktować jako pewien gwarant poziomu, to skład obsady (Noah „Bibliotekarz” Wyle, czy znana z czwartej odsłony „Terminatora” Moon Bloodgod) nie napawa optymizmem…

Premiera: 2010.

V

Stacja ABC wyemituje drugi sezon „V” – serialu będącego remakiem klasycznego już „V” z lat ’80.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=ahjPQjQGdbU

Niestety, „V” to jak dotąd serial straconej szansy. Twórcy sprawiają wrażenie mentalnie zakotwiczonych w zeszłej dekadzie (kto oglądał „Ziemię: Ostatnie Starcie„, ten wie o czym mowa), a intryga pełznie jak pijany ślimak. Są jednak dwa powody dla których można skusić się na nowy sezon: Morena Baccarin („Firefly”, „Stargate SG-1”) i interesująco zapowiadająca się… inwazja.

Premiera: listopad 2010.

Super 8

Wiadomości na temat nowego filmu J.J. Abramsa są bardzo skąpe. Całość prawdopodobnie obracać będzie się wokół legendarnej Strefy 51, jednak nie ujawniono jak dotąd żadnych szczegółów dotyczących fabuły. W tradycyjny dla Abramsa sposób, promocja filmu rozpoczęła się w Internecie, za pomocą dwóch specjalnych stron:

Pojawiła się również krótka zajawka, która jednak prowokuje więcej pytań niż udziela odpowiedzi:

httpvh://www.youtube.com/watch?v=iPcta5V5dA0

Tajemniczy projekt Michaela Baya

Na chwilę obecną wiadomo jedynie, że:

a) będzie to kolejny film o kosmitach

b) budżet zamknie się w kwocie 12 milionów dolarów

c) reżyserem będzie niejaki Bobby Glickert („Road to Moloch„)

Wygląda na to, że sukces finansowy „District 9” nieźle zamieszał w Hollywood…

[Autor ilustracji w nagłówku: Rado Javor]

Dodaj komentarz