Rudzi atakują w pełnym zwiastunie „Notre Jour Viendra”

Pełnometrażowy debiut Romaina Gavrasa, „Our Time Will Come” (o którym pisałam pierwszy raz tutaj) podobnie jak klipy jego autorstwa, cechuje się zamiłowaniem twórcy do szokowania widza i kontrowersyjnego podejścia do prezentowanej tematyki. Co bynajmniej nie jest wadą. Dodatkowo, jego autorska bezkompromisowość i Vincent Cassel w roli głównej z pewnością stawiają „Redheads” w rzędzie filmów wobec których nie da przejść się obojętnie. Mały przedsmak tego co też Gavras i Cassel nam zgotowali,  można  poznać w pełnym zwiastunie poniżej.

Co robisz gdy jesteś  rudowłosą ofiarą losu, bez żadnych przyjaciół z wyjątkiem starszego faceta, który jest twoim psychiatrą? Gdy wszyscy Cię nienawidzą, z własną rodziną na czele? Gdy dla rówieśników jesteś jedynie popychadłem i obiektem wiecznym kpin? Rozwiązanie jest jedno: wraz ze swoim jedynym przyjacielem za zebrane wcześniej pieniądze kupujecie sportowy wóz i eleganckie ciuchy i wyruszacie do krainy rudzielców czyli Irlandii. Jednak  ta szalona eskapada, mająca być spełnieniem marzeń o lepszym życiu, szybko przeradza się w spiralę nienawiści, przemocy i autodestrukcji.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=-s1I_IiVhww

Ps. A jeśli ciekawi was co bohater grany przez Vincenta Cassela mówi w swoim monologu to poniżej zamieszczam angielskie tłumaczenie:

“My hair bothered you, so I let it grow. My actions, my attitude disturb you? And nonetheless I will amplify them. And finally, taking in your sarcasm I rest indifferent. So that I may finally become he which I must be. And despite this disgust, this shame…you will love me, for that which I am.”

Dodaj komentarz