Warszawa 1935

Od kilku dni w Muzeum Powstania Warszawskiego można oglądać trójwymiarowe „Miasto ruin” – rekonstrukcję Warszawy zniszczonej podczas II wojny światowej. Tymczasem okazuje się, że studio animacji i postprodukcji „Newborn” od dwóch lat w tajemnicy pracuje nad filmem 3D odtwarzającym stolicę z 1935 r.

Produkcja rozpoczęła się dwa lata temu. Twórcy przez wiele miesięcy zbierali zdjęcia i filmy z okresu przedwojennego. Pomysłodawcą projektu jest jest Tomasz Gomoła, który studiował architekturę (co może być bardzo przydatne w takim przedsięwzięciu), a potem w Nowym Jorku pracował w studiu animacji i kreatywnych rozwiązań graficznych PSYOP. Jest twórcą wielu animacji architektonicznych i reklam.

Jest lato, rok 1935. Warszawa. Oglądamy jeden dzień z życia pięknego i dumnego miasta.

Projekt składa się z 3 części filmowych.
Część pierwsza – miejsce akcji: Śródmieście i reprezentacyjna ulica Marszałkowska
Część druga – Ogród Saski, aż do Starego Miasta.
Część trzecia – Tereny późniejszego getta w swojej pierwotnej, naturalnej i żywej formie.
Historia jednego zaskakującego dnia 75 lat temu.

Jesienią planowana jest premiera pierwszej części filmu. Reszta w przyszłym roku. Jeszcze nie wiadomo, gdzie tak naprawdę będzie można zobaczyć „Warszawę 1935”. Niedługo ma się pojawić zwiastun filmu. Na razie przedsmak:

Więcej na oficjalnej stronie filmu i na Facebooku. Jeśli natomiast chcielibyście zobaczyć inne efekty pracy studia Newborn, na ich stronie dostępny jest showreel.

Podziękowania dla ALa za cynk!

Dodaj komentarz