Pierwszy zwiastun „Black Swan” Aronofsky’ego


Nareszcie pojawił się pierwszy zwiastun najnowszego filmu Darrena Aronofsky’ego. Ten thriller, którego akcja osadzona jest w baletowym światku (poważna odmiana po wrestlingu!), otworzy tegoroczny festiwal w Wenecji. W rolach głównych Natalie Portman, Vincent Cassel i Mila Kunis.

„Black Swan” to mroczna opowieść z psychologicznym tłem. Portman gra Ninę, utalentowaną i doświadczoną baletnicę, której życie przybiera niespodziewany obrót, gdy zostaje wybrana główną tancerką nowojorskiej produkcji „Jeziora łabędziego”. Nina musi sobie radzić z żądną jej sukcesu matką i mistrzem tańca, który próbuje nią manipulować. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy pojawia się nowa, zmysłowa tancerka (wiele osób czeka na ten film wyłącznie z powodu zapowiadanej sceny miłosnej pomiędzy dziewczynami! ;-)).

Jak to zazwyczaj u Aronofskiego bywa, jest tajemniczo i bardzo, bardzo dziwnie. Wygląda to nawet trochę horrorowato. Niestety od razu do głowy wpada pewna teoria, co do rozwiązania tej historii, ale mam nadzieję, że Darren jednak nas zaskoczy. A może ważniejsze okażą się inne kwestie… Nie mogę się doczekać, żeby się przekonać.

[via QuietEarth]


Dodaj komentarz