Dziewczyna Bonda klonuje Doktora Who

Eva Green to aktorka, której kariera rozwija się na przekór typowym, hollywoodzkim standardom. Dzięki „The Dreamers”, a przede wszystkim „Casino Royale”, zrobiło się o niej głośno. Jak większość obdarzonych nieprzeciętną urodą aktorek, mogła zostać zaszufladkowana na zawsze jako ładna lala i występować w mało wymagających hollywoodzkich blockbusterach. Jednak Eva od początku konsekwentnie buduje swoją karierę. Najczęściej wybiera filmy mało znanych reżyserów, nieraz debiutantów („Franklyn„). Preferuje nietuzinkowe, skromne projekty, często o trudnej tematyce i z intrygującymi postaciami kobiecymi („Cracks”). Nie inaczej jest w przypadku „Womb” – kontrowersyjnej historii miłosnej z klonowaniem w tle.

„Womb” to opowieść o kobiecie, która zwraca się ku klonowaniu by odzyskać ukochanego z dzieciństwa (Matt Smith), po tym gdy ten  zmarł w tragicznym wypadku samochodowym.

Wyciszoną atmosferą jak i minimalistyczną stylistyką film przypomina nieco inny obraz, który na pierwszy rzut oka ciężko zaklasyfikować jako kino science fiction: „Never Let Me Go” Marka Romanka. Reżyserem i scenarzystą „Womb” jest Węgier Benedek Fliegauf, a sam obraz jest jego anglojęzycznym debiutem. Premiera filmu nastąpi w trakcie tegorocznego BFI London Film Festival.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=N8Oujip3nJQ

Dodaj komentarz