Crowley, Cthulhu i nawiedzony dom

Hiszpańskie horrory to coś o czym my Opiumiści lubimy pisywać, podobnie zresztą jak i o lovecraftowskich nawiązaniach w kinematografii. A „The Valdemar Legacy” to nic innego jak nastrojowy film grozy prosto z Półwyspu Iberyjskiego mocno inspirowany twórczością Samotnika z Providence. Dlatego też fakt, iż wzmianka na jego temat pojawia się właśnie tutaj, nikogo raczej nie powinien dziwić.

Po dziwnym zaginięciu uznanej agentki nieruchomości w wiekowej wiktoriańskiej rezydencji, prywatny detektyw i ekspertka od spraw paranormalnych postanawiają połączyć siły by przyjrzeć się tej zagadkowej sprawie bliżej. Wkrótce odkrywają, iż to nie pierwsze niewyjaśnione zniknięcie w tym domu, a sama posiadłość i historia jej mieszkańców kryją w sobie nie jedną zaskakującą tajemnicę.

Ciekawostką jest fakt, iż w filmie oprócz postaci fikcyjnych pojawiają się osobnicy jak najbardziej autentyczni  – Aleister Crowley, Bram Stoker i nieco mniej znana Belle Gunness (seryjna morderczyni, która skróciła żywoty około 28 mężczyzn).

Zwiastun #1

httpvh://www.youtube.com/watch?v=S1-vBOgY2Bk

Zwiastun #2

httpvh://www.youtube.com/watch?v=Uq7TlrPXLs0

Strona oficjalna: laherenciavaldemar.com

[via Live For Films]

Dodaj komentarz