Jeden dzień z początku końca

Dla wszystkich wygłodniałych kina postapokaliptycznego, niezależna produkcja 'The Day” być może okaże się przedsięwzięciem wartym uwagi. Co prawda film posiada skromny budżet, ale nie można odmówić mu klimatycznych i sprawnie zrealizowanych zdjęć, jak i nietuzinkowej obsady.

O samej fabule jak na razie wiadomo nie wiele. Historia rozgrywa się w ciągu jednego dnia i dotyczy grupki ocalałych. Z tego co sugeruje twórca w prezentowanej zajawce, opisywane 24 godziny nie będą należały do najprzyjemniejszych.

Za „The Day” odpowiedzialny jest Doug Aarniokoski, na co dzień asystent reżysera, mający na swoim koncie także własne produkcje (takiego na przykład „Nieśmiertelnego: Endgame”).

Aarniokoski zebrał całkiem interesujące grono młodych aktorów, z których każdy ma swoim koncie filmowy flirt z fantastyką w mniejszym lub większym stopniu. W rolach głównych w „The Day” zobaczymy Domnica Monaghana („Lost”), Shannyn Sossamon („Knight’s Tale”), Shawna Ashmora („X-Men”), Ashley Bell („The Last Exorcism”) i Cory’ego Hardricta („Battle: Los Angeles”).

Ps. A ten, idealnie wpasowujący się w klimat filmu kawałek, należy do (nomen omen) post rockowej grupy Explosions In the Sky.

Strona „The Day” na facebooku.

[via Twitch]

Dodaj komentarz