„Take Shelter” – klipy i zwiastun

Po wspaniałym debiucie jakim był „Shotgun Stories”, Jeff Nichols po raz kolejny zadziwia psychologicznym dramatem „Take Shelter”. Jego nowy obraz otrzymał Grand Prix podczas Tygodnia Krytyków  w Cannes – jest to olbrzymi awans dla reżysera, którego pierwszy film o mały włos nie skończył na półkach wytwórni.

W „Take Shelter” Nichols po raz kolejny powierzył główną rolę Michaelowi Shannonowi, który wciela się w rolę mężczyzny mieszkającego w niewielkiej osadzie na amerykańskim południu.  Curtis prowadzi spokojne życie, a jego praca zapewnia byt nie tylko jemu ale również żonie i głuchoniemej córce. Jednak pewnego dnia zaczynają go dręczyć apokaliptyczne wizje. Mężczyzna początkowo bierze je za proroctwa i postanawia zbudować schron. Cel ten doprowadza rodzinę Curtisa do wyniszczenia zarówno psychicznego jak i finansowego, a sam mężczyzna zaczyna podważać wiarę w swój zdrowy rozsądek.

Już we wspomnianym „Shotgun Stories” ujawnił się olbrzymi talent Nicholsa nie tylko do opowiadania historii w sposób kameralny i jednocześnie bardzo wymowny, ale również do budowania napięcia przy użyciu ograniczonych środków. Klipy z „Take Shelter” wyglądają podobnie jak jego debiut, choć w tym przypadku można się spodziewać opowieści mroczniejszej i bardziej złożonej psychologicznie.

Wywiad z Nicholsem możecie obejrzeć na stronach OPIUM we wcześniejszym wpisie na temat tego filmu.

Zwiastun

Klip 1

httpvh://www.youtube.com/watch?v=Gd40QSgSjAg

Klip 2

httpvh://www.youtube.com/watch?v=Z2sEhatD1Do

Dodaj komentarz