Press Pause Play

Nowe milenium przyniosło ze sobą zmiany, które dopiero dziś zaczynają się naprawdę uwidaczniać. Bez precedensu w światowej historii jest obecny stan kultury, w ogromnym stopniu przekształconej przez wykorzystanie nowoczesnych technologii. Jesteśmy świadkami prawdziwej demokratyzacji sztuki.

Rewolucja nadciągnęła z obu frontów jednocześnie. Dziś każdy może zostać muzykiem, dziennikarzem, filmowcem, animatorem lub fotografem. Mnogość tanich i prostych w obsłudze narzędzi to jednak nie wszystko – równie ważna jest otwartość i dostępność szybkich, nieograniczonych terytorialnie kanałów dystrybucji. To wszystko składa się na możliwości, jakich jeszcze dwie dekady temu nie było. Efekty tego stanu rzeczy niejednokrotnie prezentowaliśmy zresztą na łamach Opium.

„Press Pause Play” to dokument, który stara się nakreślić obecną sytuację – zarówno od strony artystycznej, jak i prawnej, a także marketingowej. Jak powszechna twórczość wpłynie na kształt kultury? Czy nie utoniemy w zalewie miernej, ale produkowanej w ogromnych ilościach pseudo-sztuki?

httpv://www.youtube.com/watch?v=-rvlaTg3vPg

Film można pobrać również ze strony oficjalnej www.presspauseplay.com. Dostępna jest też wersja interaktywna.

Dodaj komentarz