„Bullhead” czyli magia zwiastuna

Belgijski „Bullhead” Michaela R. Roskana to film, który podczas zeszłorocznego obiegu festiwalowego zebrał sporo pochlebnych recenzji, a w swojej ojczyźnie nominowany był do wielu prestiżowych nagród. Wisienką na torcie jest bez wątpienia niedawna nominacja do Oskara w kategorii Najlepszego Filmu Zagranicznego, dzięki której o obrazie usłyszą nie tylko stali bywalcy festwali filmowych.

W związku z tym, iż Alamo Drafthouse to oficjalny dystrybutor filmu w Stanach Zjednoczonych, w sieci pojawiła się nowa zapowiedź. Kiedy rok temu oglądałam oryginalny zwiastun, film wydał mi się intrygujący, ale bez popadania w euforię. Jednak ekipa z Alamo Drafthouse, podobnie jak w przypadku swoich plakatów (Mondo jest cześcią spółki Drafthouse Films) potrafi przeistoczyć interesujący obraz w niesamowicie klimatyczne i unikalne dzieło. Jeśli film będzie w połowie tak dobry jak sugeruje reklamująca go zapowiedź to z pewnością bedę usatysfakcjonowana. Zapowiada się niezwykle nastrojowe kino z przełomową rolą Mattiasa Schoenaertsa (którego kreacje krytycy porównują między innymi do roli Toma Hardy’ego w „Bronsonie”).

Uzależniony od sterydów farmer bydła Jacky (Mattias Schoenaerts) zawiera nie do końca legalną umowę z podejrzanym hadlarzem mięsa. W tym samym czasie zostaje zamordowany agent federalny, a życie głównego bohatera dodatkowo komplikuje pojawienie się kobiety, która przypomna mu o jego traumatycznej przeszłości.

Strona oficjalna: rundskop.be

httpvh://www.youtube.com/watch?v=7fTx89BTIVg

[za /Film]

 

Dodaj komentarz