„Cosmopolis” – pierwszy teaser nowej produkcji Cronenberga

W sieci pojawił się pierwszy teaser nowej produkcji Davida Cronenberga „Cosmopolis”, będącej ekranizacją powieści Dona DeLillo.

Bohaterem „Cosmopolis” jest Eric Packer – niespełna trzydziestoletni multimiliarder dążący do autodestrukcji. Akcja obejmuje jeden dzień z jego życia, w czasie którego spotyka najróżniejszych ludzi (począwszy od żony, przez kilka kochanek, do współpracowników i psychopaty, który czyha na jego życie), przegrywa fortunę i całkowicie przewartościowuje swoje życie. „Cosmopolis” nie jest jednak książką o tym co dzieje się w świecie realnym, ale raczej przypowieścią o współczesnym, wielkomiejskim życiu, kulturze konsumpcji i wszechobecnym nienasyceniu, a to z kolei sprawia, że jest to idealny materiał dla Cronenberga.

Poniższy teaser zapowiada powrót do dawnej estetyki dzieł Kanadyjczyka (choć nieco inspirowany czołówką „Enter the Void” Gaspara Noe) i być może jego nowe dzieło będzie stanowiło rekompensatę za słabą „Niebezpieczną metodę”. Nie przeszkadza mi nawet Robert Pattinson w roli Packera. Nawet jeśli na całą sagę „Zmierzchu” trzeba spuścić zasłonę milczenia, do tej roli pasuje całkiem nieźle. W pozostałych rolach zobaczymy: Samanthę Morton, Paula Giamatti i Juliette Binoche.

Premiera została wyznaczona wstępnie na maj tego roku, więc jest jeszcze trochę czasu by przeczytać pierwowzór, co gorąco polecam:)

httpvh://www.youtube.com/watch?v=DCFB-WPe9Ic&feature=player_embedded

 

Dodaj komentarz