„Right Places” – zwiastun

Pod koniec 2009 roku donosiliśmy Wam o „In The Clouds” – polskiej produkcji osadzonej w stylistyce anime. Niestety, projekt ten nie doczekał się realizacji, jednak od jednego z autorów, Mateusza Urbanowicza otrzymaliśmy informacje o nowym filmie.

Mateusz w chwili obecnej pobiera nauki na studiach magisterskich na Kobe Design University w Japonii. Choć naukę rozpoczął z zamiarem poznawania tajników rysowania mangi, ilustracji i animacji, to jednak ostatecznie wyspecjalizował się w tej ostatniej. Bezpośrednie obcowanie z ulubioną formą sztuki (nie tylko na wykładach i zajęciach, ale również wystawach) znacząco wpłynęło na rozwój techniki i wg słów Mateusza nie byłoby możliwe w Polsce.

„Right Places” początkowo było tylko ćwiczeniem z tworzenia animowanej historii – jednak w trakcie prac powstały layouty, storyboardy a nawet wstępne nagrania dialogów. Projekt został kontynuowany i w ostatecznej formie ma mieć postać 7 minutowej animacji. Film to składowa wielu wpływów:

Inspirację do tej konkretnej animacji czerpałem głównie z filmów reżyserii Makoto Shinkaia oraz animacji pełnometrażowych takich jak „Summer Wars”, „The Girl Who Leapt Through Time” czy filmy studia Ghibli. Naturalnie mój pobyt w Japonii, obcowanie z kulturą, sposobem bycia i rozumowania Japończyków oraz ze zwykłą codziennością mieszkania tutaj podsunęły mi dużo motywów które pojawiają się w tej historii.

Premiery oczekiwać możemy pod koniec bieżącego roku, a tymczasem mamy dla Was zwiastun:

Strona oficjalna: gom.one.pl/places/
Blog Mateusza Urbanowicza: volt9.tanihost.com/
Profil Mateusza Urbanowicza w DeviantArt: gomjabbar.deviantart.com

Dodaj komentarz