„In the clouds” – polskie anime

in_the_clouds

„In the clouds” („W chmurach”) będzie filmem, jakiego w Polsce jeszcze nie było. I choć będzie to krótkometrażówka, to zapowiada się wyśmienicie.

Twórcami „In the clouds” są Mateusz Urbanowicz (Gom_Jabbar – autor komiksów Zmiana Epsilon i 12|) oraz Łukasz Ziółkowski (NCdeIgnis – spec od animacji i modelowania 3d). Za muzykę odpowiadać będzie grupa The Kyoto Connection.

Film utrzymany będzie w stylistyce typowej dla s-f spod znaku anime (toteż nie zabraknie wynalazków takich jak latające deskorolki czy futrzaste dziewczyny-koty). Całość ma trwać 10 minut i będzie podzielona na dwie części: pierwszą – z tradycyjnym sposobem narracji i fabułą, oraz drugą – zbliżoną bardziej do teledysku.

Jest to dla nas rodzaj eksperymentu z najnowszymi dostępnymi metodami animacji — mówi Mateusz Urbanowicz, jeden z twórców projektu — przy okazji nabierania doświadczenia chcemy stworzyć coś ładnego i raczej rzadko spotykanego w polskim Internecie i scenie animacji. Chcemy połączyć stylistykę znaną z japońskiej animacji z własnymi stylami i sposobami opowiadania historii. Nie mamy terminów, chcemy żeby całość była jak najfajniejsza i jak najładniejsza, będziemy więc powoli dążyć do celu.

(…)

Technicznie jest to połączenie grafiki rastrowej 2D, animacji obiektów wektorowych oraz 3D.

Szkice:

in_the_clouds_szkic_01 in_the_clouds_szkic_02

in_the_clouds_szkic_03 in_the_clouds_szkic_04

Ilustracje koncepcyjne:

in_the_clouds_concept_01 in_the_clouds_concept_02 in_the_clouds_concept_03 in_the_clouds_concept_04 in_the_clouds_concept_05 in_the_clouds_concept_06 in_the_clouds_concept_07 in_the_clouds_concept_08 in_the_clouds_concept_09

Co prawda film nie doczekał się jeszcze zwiastuna czy choćby krótkiej zajawki, ale autorzy opublikowali kilka filmików testowych:

Na koniec kilka odnośników:

Strona oficjalna projektu: volt9.tanihost.com/clouds/

Podcast z gościnnym udziałem Mateusza Urbanowicza: Schwing!

Blog Mateusza Urbanowicza: volt9.tanihost.com

Profil Mateusza Urbanowicza w DeviantArt: gomjabbar.deviantart.com

Blog Łukasza Ziółkowskiego: ignis-blog.blogspot.com

Strona oficjalna grupy The Kyoto Connection: www.thekyotoconnection.com

[via Miasto Fantastyki]

Dodaj komentarz