Funky Trip Foundation – Trade & Igor Volk – Voice

Nie minęły dwa miesiące, a pojawiły się dwa nowe teledyski Dawida Krępskiego. Po raz kolejny ilustrujące niezłą muzykę, po raz kolejny niebanalne i po raz kolejny kapitalne wizualnie. Zapraszam do oglądania!

Pierwszy klip powstał na zlecenie polskiej funkowej grupy Funky Trip Foundation. Jest to nie tylko najlepszy występ Anny Muchy w całej jej dotychczasowej karierze, ale przede wszystkim rzecz przemyślana pod względem konstrukcji. W znakomity sposób nawiązująca do tradycji klasycznego kina snuff, udanie kontrastująca ze sobą retro w postaci faktury obrazu VHS z ultraostrym i nasyconym obrazem cyfrowym. Polecam oglądanie na pełnym ekranie i w HD.

Funky Trip Foundation – Trade


 
Drugie wideo to ponowny romans z chropowatością analogowego obrazu (do fascynacji którą przyznał się nam reżyser), ale przemycające w tej stylistyce zupełnie inne treści. Poklatkowa forma teledysku została zainspirowana klipami do utworów Petera Gabriela i jednocześnie stała się narzędziem do zaprezentowania kilku interesujących pomysłów (od znanych muralowych animacji po przywołujące na myśl „Bliskie spotkania trzeciego stopnia” światła w lesie).  Teledysk do „Voice” pochodzącego z Ukrainy, ale mieszkającego aktualnie w Londynie Igora Volka to konglomerat obrazów nawiązujących do dzieciństwa. Nie tylko jako idei, ale raczej konkretnych wspomnień i skojarzeń. Jakich? To zależy tylko od widza.

Igor Volk – Voice


Choć Dawid aktualnie skupiony jest na tworzeniu teledysków, to zdradził nam, że w planach ma większy, bardzo interesujący projekt. Więcej informacji na jego temat postaramy się dostarczyć niebawem.

Strona oficjalna Dawida Krępskiego: www.dawidkrepski.com

Dodaj komentarz