„Atlas Shrugged II” – zwiastun

Oto przykład niegospodarności. Pierwsza część „Atlasa Zbuntowanego” przyniosła 15 milionów dolarów straty. Po co więc kontynuacja?

Amerykanie do książki Ayn Rand mają specyficzny stosunek. Liberałowie twierdzą, że to lektura dla prawicowców, chrześcijańska prawica natomiast odcina się od niej twierdząc, że to libertariańska szmira, której przykładni chrześcijanie czytać nie powinni. Prawda jest taka, że to olbrzymie tomiszcze nie bez powodu jest tak istotną dla Amerykanów książką. Pokazuje bowiem wartości, na których amerykańska potęga była budowana, bez względu na to czy są to pozytywy – jak wiara we własne możliwości, rozum i determinacja, czy postawy negatywne – egoizm i bezpardonowa walka o władzę. Dla mnie książka Rand nie jest materiałem na film, a już z całą pewnością nie na film błahy i niedopracowany, a taka niestety była część pierwsza w reżyserii Paula Johanssona.

Tym razem za reżyserię wziął się John Putch, który do tej pory głównie kręcił seriale telewizyjne. Jego podejście do powieści Rand niestety obejmuje efekciarskie chwyty i dziwne wstawki science fiction, a to już wystarczy by mnie do tej produkcji zniechęcić. Nie jestem zdania, że film ma podążać za książką słowo w słowo, ale trailer wygląda na grubą przesadę. W rolach głównych: Samantha Mathis, Jasona Beghe i Patricka Fabiana. Ku przestrodze…

httpvh://www.youtube.com/watch?v=AF9QT43uDQU

 

Dodaj komentarz