„The Day” – zwiastun drugi

Zacznijmy ten tydzień postapokaliptycznie, w końcu na naszych łamach już dawno nie gościło nic w tych klimatach.

„The Day” pierwszy raz pojawił się tutaj ponad dwa lata temu. Od tego czasu o filmie nie wiele było można usłyszeć, aż do lipca tego roku kiedy niespodziewanie w sieci wypłynął nowy zwiastun. Zapewne związane to było z faktem, iż obraz doczekał się ograniczonej dystrybucji (w Stanach premiera miała miejsce 29 sierpnia).

Przy okazji drugiej zajawki wiadomo już nieco więcej o samej fabule. Akcja skupia się na grupie ocalałych, którzy natykają się na (zdawałoby się) bezpieczną farmę gdzieś na pustkowiu. Wkrótce okazuje się, iz tajemniczny azyl to pułapka, a atak bezwzględnego gangu dodatkowo komplikuje sprawy.

Reżyser filmu Douglas Aarniokoski zebrał całkiem interesujące grono młodych aktorów, z których każdy ma swoim koncie filmowy flirt z fantastyką w mniejszym lub większym stopniu. W rolach głównych w „The Day” zobaczymy Domnica Monaghana („Lost”), Shannyn Sossamon („Knight’s Tale”), Shawna Ashmora („X-Men”), Ashley Bell („The Last Exorcism”) i Cory’ego Hardricta („Battle: Los Angeles”). Jednak prawdziwą wisienką na torcie jest udział Michaela Eklunda („Divide” , „Errors of the Human Body”), który po raz kolejny wciela się w mało sympatycznego typa.

httpv://youtu.be/DDXzVgMihvs

 

Dodaj komentarz