House of Cards

Mały ekran to co raz częśćiej ciekawy przystanek w karierze wielu poważanych reżyserów. Wystarczy wspomnieć choćby Martina Scorsese i „Boardwalk Empire”. Do tego grona ostatnio postanowił dołączyć  także David Fincher.

Jednak zamiast nakręcić pilota dla jednej ze stacji kablowych, Fincher postanowił wyprodukować i wyreżyserować serial dla internetowej platformy Netflix specjalizującej się w subskrypcji filmów i seriali na żądanie. „House of Cards” to nowa wersja brytyjskiego serialu stacji BBC z 1990 roku, której trzynaście odcinków będzie dostępnych od razu dla każdego subskrybenta Netflix od pierwszego lutego przyszłego roku.

„House of Cards” to thriller polityczny skupiający się na bezwzględnym waszyngtońskim polityku (w tej roli Kevin Spacey), który nie cofnie się przed niczym by zaspokoić  swoje  ambicje.

Za scenariusz całości odpowiadają Eric Roth („Forest Gump”) i Beau Willimon („Idy Marcowe”). Oprócz Finchera, kolejne odcinki wyreżyserują między innymi James Foley („Glengarry GlenRoss”) i Joel Schumacher („Klient”).

httpv://youtu.be/n6wytrQo-UE

Dodaj komentarz