„Wikingowie” nadchodzą!

Filmu o Wikingach, w reżyserii Mela Gibsona, raczej się już nie doczekamy. Jednak w marcu History Channel wyemituje coś, co może okazać się miłą nagrodą pocieszenia dla fanów skandynawskich wojowników i nie tylko.

Twórca „Dynastii Tudorów” – Michael Hirst – postanowił cofnąć się jeszcze bardziej w czasie i tym razem opowiedzieć właśnie o Wikingach. Jego dziewięcioodcinkowy serial skupiać się będzie na przygodach Ragnara Lothbroka – ambitnego wojownika i awanturnika, marzącego o podbojach nowych krain,  którego ogarnia co raz to większa frustracja spowodowana nudnymi rządami jego jarla.

W tytułową rolę wciela się  Australijczyk Travis Fimmel, a partnerują mu między innymi Gabriel Byrne (jarl) i Gustaf Skarsgard (tak, z „tych” Skarsgardów).

Po sporym sukcesie „Hatfields & McCoys” z Kevinem Costnerem i Billem Paxtonem, „Vikings” to kolejna dość ambitna produkcja fabularna kanału History Channel.

Pierwszy odcinek wyemitowany zostanie na początku marca przyszłego roku.

httpv://youtu.be/6TrAGIcfKX8

Co ciekawe, stacja ABC planuje nakręcić serial oscylujący wokół tematu wikingów, którego producentką jest Charlize Theron. „The Clan” to historia zwalczających się szkockich klanów, które oprócz wzajemnych waśni  zmagać się muszą również z najeżdżającymi ich bezwzględnymi wojownikami z Północy.

[za The Hollywood Reporter]

Dodaj komentarz