HANNIBAL – nowe promo


Hannibal-TV-Show

Pojawił się nowy zwiastun promujący serial z Hannibalem Lecterem… i jest na co popatrzeć.

Pierwszy, krótki teaser można było obejrzeć w Ścinkach #81. Nowa zapowiedź zawiera o wiele więcej wcześniej nie pokazywanego materiału filmowego jak i prezentuje nieco głębsze spojrzenie na samą historię.

hannibal_poster

Dla przypomnienia: serial skupiać się będzie na wczesnych latach zawodowych Willa Grahama (w którego wcześniej wcielał się William Petersen w „Manhunter” i Edward Norton w „Czerwonym Smoku”) a dokładnie kiedy nawiązał współpracę z doktorem Lecterem, zanim ten stał się słynnym Hannibalem Kanibalem. Co ciekawe serial rozpoczyna się w momencie kiedy Graham powraca w szeregi FBI po traumatycznych przeżyciach i  w nie najlepszej kondycji psychicznej – wątku, który miał miejsce w „Czerwonym Smoku” już po schwytaniu Lectera.

Obsadowo i wizualnie produkcja zapowiada się naprawdę świetnie, jednak fabularnie ocenić ją będzie można dopiero po emisji kilku epizodów. Pierwszy odcinek reżyseruje David Slade, który na swoim koncie ma między innymi horror „30 Days of Night” i thriller „Hard Candy”. Pomysłodawcą „Hannibala” jest za to Bryan Fuller, człowiek będący z makabrą i śmiercią za pan brat – co wcześniej udowodnił przy okazji „Dead Like Me” i „Pushing Daisies”. Pewnym zgrzytem jest jedynie fakt, iż wspomniane dokonania Fullera (a także wyprodukowany w tym samym czasie co „Hannibal”, „Mockingbird Lane”) dość szybko zdejmowano z anteny z powodu niskiej oglądalności. Co prawda najsłynniejszy filmowy kanibal na brak rozgłosu narzekać nie może, to ulokowanie serialu w dość zachowawczej stacji jaką jest NBC może stwarzać obawy, iż dość odważna tematyka potraktowana będzie zbyt „delikatnie”. Emisja w jednej ze znanych stacji kablowych być może pozwoliłby na większa swobodę twórczą i bezkompromisowość. Przyjdzie nam to jednak ocenić dopiero po 4 kwietnia.

Hannibal - Season 1

[za ShockTillYouDrop]

 


Dodaj komentarz