komentarzy 8

 1. 10/05/2013
  Odpowiedz

  Na chwilę obecną to najbardziej oczekiwany przeze mnie tytuł tego roku. Całkiem możliwe, że Cuaron zdeklasuje konkurencję jeszcze mocniej niż przy okazji „Ludzkich dzieci”.
  Czego sobie i Państwu życzę:)

 2. TerazZaraz
  10/05/2013
  Odpowiedz

  Czekałem długo na ten zwiastun i się nie zawiodłem, ale CGI skafandrów nie wygląda zbyt dobrze na tych migawkach.

 3. Jan T.
  10/05/2013
  Odpowiedz

  Jakiś nowy, nieznany typ skafandrów wynaleźli twórcy tego filmu, pozwalający na tak swobodne ruchy, jak gdyby to były normalne bawełniane ubrania.

 4. blrlor
  10/05/2013
  Odpowiedz

  Może się czepiam, ale dźwięki w próżni (szczególnie eksplozja)? To trochę niepoważne podejście do tematu. Zwłaszcza że, zapowiadano wysmakowaną, kosmiczną epopeję.

 5. TerazZaraz
  11/05/2013
  Odpowiedz

  @up Apollo13 miało to samo, filmy bez efektów dźwiękowych byłyby po prostu nudne i trzeba by się ładnie wygimnastykować aby zrobić film o kosmosie bez dźwięku.

 6. Anna Adamczak
  12/05/2013
  Odpowiedz

  W „Odysei kosmicznej” nie ma dźwięku w kosmosie, co moim zdaniem tylko służy klimatowi.

 7. Koleś
  20/05/2013
  Odpowiedz

  Mi dźwięk w przestrzeni kosmicznej absolutnie nie przeszkadza. Dla mnie to zawsze pewnego rodzaju licentia poetica, która czasem może zaowocować niesamowitym opracowaniem dźwiękowym filmu. W tym konkretnym przypadku nie mogę się doczekać jak to wszystko będzie brzmiało, no bo przecież musi „jakoś” brzmieć. Karkołomne zadanie – wykombinować jak brzmi miejsce gdzie nie rozchodzi się dźwięk. Jak brzmi atmosfera tam gdzie tej prawdziwej atmosfery już dawno nie ma? Jasne, nie będzie to wiarygodne czy prawdziwe, ale może to być prawdziwa uczta dla uszu. Już sam dźwięk eksplozji stacji kosmicznej ma w sobie coś piekielnie fascynującego.

 8. Miki
  31/05/2013
  Odpowiedz

  Co do dźwięku w kosmosie jest dużo filmów gdzie sobie z tym ślicznie poradzili mocno je tłumiąc (np. Battlestar Galactica), lub całkiem się pozbywając (Firefly) i działało. Film może być dobry- ludzkie dzieci był, ale to co mnie boli to polski tytuł- „Grawitacja 3D”. Normalnie jakaś kpina. Dobrze, że nie „grawitacja z jajami” ;/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *