Gravity

gravity

Wreszcie doczekaliśmy się zwiastuna „Gravity” Alfonso Cuaróna! Przed Wami Sandra Bullock i George Clooney jako para astronautów, którzy w wyniku wypadku muszą samotnie zmierzyć się z potęgą kosmosu.

Dr Stone (Bullock) jest genialną inżynierką, która odbywa swoją pierwszą kosmiczną misję u boku doświadczonego astronauty, Matta Kowalsky’ego (Clooney). Niestety podczas rutynowego wyjścia w przestrzeń, zdarza się katastrofa. Wahadłowiec zostaje zniszczony, a Stone i Kowalsky sami muszą coś wymyślić, jeśli chcą wrócić na Ziemię.

Oczekiwania są duże. „Gravity” to pierwszy film Cuaróna od czasu „Ludzkich dzieci”. Również tym razem autorem zdjęć jest Emmanuel Lubezki, więc o wizualne wysmakowanie można być raczej spokojnym. Znowu będzie dużo długich ujęć – podobno średnia wychodzi ponad 45 sekund na jedno, ale będą i takie trwające ponad 10 minut. Już wiele miesięcy temu producent zdradził, że film rozpoczyna 17-minutowe pojedyncze ujęcie przedstawiające walkę bohaterki o przeżycie wypadku. Jest też mało dialogów, za to, jak wynika ze zwiastuna, sporo dźwięku w tej przestrzeni kosmicznej. Premiera „Gravity” była już planowana na zeszły rok, jednak została przeniesiona, a teraz poznajemy konkretną datę: 4 października.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=ufsrgE0BYf0

Gravity plakat

Dodaj komentarz