How I Live Now – zwiastun


how-i-live-now01

Kevin MacDonald to genialny dokumentalista, który jedynie od czasu do czasu „romansuje” z filmem fabularnym. Już niedługo będziemy mieli okazję obejrzeć kolejny owoc tego romansu.

„How I Live Now” to adaptacja bestsellerowej powieści Meg Rosoff opowiadającej historię Daisy – zbuntowanej nastolatki, która podczas fikcyjnej III wojny światowej trafia pod skrzydła swojej dalekiej rodziny. Nic nie układa się po myśli dziewczyny do czasu kiedy zakochuje się w swoim kuzynie. Uczucie to jest odwzajemnione, ale wybuch nuklearny i okupacja rozdzielają młodocianych kochanków. Dziewczyna będzie musiała walczyć o przetrwanie by móc powrócić do ukochanego.

Z jednej strony fabuła nowego filmu Kevina MacDonalda, brzmi dość banalnie, ale znając dorobek tego reżysera (chociażby „Czekając na Joe” czy „Ostatniego króla Szkocji”) nie spodziewam się raczej romansidła dla nastolatków. „How I Live Now” mimo wątków melodramatycznych zapowiada się na dobre kino akcji. W roli Daisy zobaczymy Saoirse Ronan natomiast rola Edmonda przypadła w udziale George’owi McKayowi znanemu chociażby z „The Boys Are Back” Scotta Hicksa.

Premiera zaplanowana jest na 18 października.

 


Dodaj komentarz