The Normal Heart

enhanced-31064-1394461870-1

Ryan Murphy porzucił na chwilę amerykańskie horrory i śpiewających licealistów, by opowiedzieć historię nie tylko dość poważną, ale i jak najbardziej prawdziwą.

„The Normal Heart” to dramat wyprodukowany na potrzeby HBO (będący adaptacją sztuki Larry’ego Kramera pod tym samym tytułem) opowiadający o wybuchu epidemii AIDS w Nowym Jorku na początku lat 80-tych. Skupia się na aktywistach i personalu medycznym, którzy wspólnie starali się nagłośnić okrutną prawdę na temat choroby, podczas gdy władze miasta desperacko starały się ukryć wszelkie informacje o narastającej fali zachorowań i zgonów.

Solidna obsada (Julia Roberts, Mark Ruffalo, Matt Bomer, Taylor Kitsch, a także znany z „Teorii Wielkiego Wybuchu” Jim Parsons) i tematyka są gwarancją, iż „The Normal Heart” na pewno zostanie nominowany do kilku prestiżowych nagród.

Zwiastun nr 1

httpv://youtu.be/yaaTQLMEETw

Zwiastun nr 2

httpv://youtu.be/3O4XhxdU08s

W przeciwieństwie do innych stacji, HBO od zawsze chętnie inwestowało w dramaty o tematyce gejowskiej. Serial „Anioły w Ameryce” (również adaptacja znanej sztuki), czy zeszłoroczny dramat Soderbergha „Behind the Candelabra” jedynie potwierdzają, że były to inwestycje niezwykle opłacalne nie tylko pod względem zdobytych nagród, ale także i satysfakcji widzów.

PS.Godnym polecenia rozwinięciem tematu o początkach epidemii HIV/AIDS w Stanach Zjednoczonych jest dokument „We Were Here”, który w całości można obejrzeć na YouTube.

Premiera na antenie HBO: 25 maja.

 

Dodaj komentarz