Serialowa fantastyka

Narzekacie na małą ilość fantastyki w kinie? W takim razie zapraszam do telewizji!

Mr. Robot

Mr. Robot to zdecydowanie najciekawsza propozycja i według mnie najbardziej obiecująca z nadchodzącego sezonu telewizyjnego.  W pilocie można odnaleźć echa „Podziemnego Kręgu” jak i „Dziewczyny z Tatuażem” (zresztą odcinek pilotowy reżyseruje twórca wersji oryginalnej, Niels Arden Oplev). Fani filmów na temat teorii spiskowych też powinni czuć się zadowoleni. Wszystko to ubrano  w szaty thrillera cybernetycznego (inaczej się raczej nie dało,  głównym bohaterem jest w końcu haker) i podlano fajną elektroniczną muzyką. Generalnie, w pilocie mocno „czuć” Fincherem co można upatrywać zarówno dobrze jak i źle. Dla mnie jest zdecydowanie bardzo dobrze.

Humans

Niedaleka przyszłość,w której najbardziej pożądanym wyposażeniem każdego domu jest Synth, czyli android służący. Pomysł na pewno ciekawy, na który pierwszy raz wpadli Szwedzi („Humans” to remake ich „Äkta människor”) ale skoro postanowili opowiedzieć go na nowo Brytyjczycy to o przyzwoity poziom można być raczej spokojnym.

https://youtu.be/VjJnXihoSlY

The Expanse

SyFy strasznie się stara wskrzesić ducha „Battelstar Galaktyki” i ponownie inwestuję w space operę (tym  razem opartą o serię książek). Czy faktycznie uda im się z „Ekspanse”? Czas pokaże. Nie jestem fanką seriali z tej stacji i przynaję się bez bicia, iż BG do tej pory nie widziałam. Może się jednak skuszę bo „Ekspanse”ma fajną obsadę (Thomas Jane i Jared Harris).

https://youtu.be/yP2BoUMSK-0

The Minority Report

MR może okazać się całkiem udanym transferem z dużego ekranu na mały (podczas kiedy „Limitless” już jakoś..nie). Może, jeśli będzie tam jakaś grubsza intryga i ciekawe rozwinięcie wątków z filmu a nie tylko schemat: nowy odcinek-nowa wizja-nowe morderstwo.

https://youtu.be/cOdXff3t6dA

SENSE8

Rodzeństwu Wachowskich ostatnio jakoś za dobrze nie wiedzie się w kinie, więc przygarnął ich Netflix i tam nakręcili „Sense8”. Serial w którym raczej poddali recyclingowi pomysły z „Matrixa” i „Cloud Atlas” niż wymyślili coś nowego. Może jednak pora rzucić tę fantastykę i wrócić do korzeni, „Bound” był przecież całkiem niezłym thrillerem…

https://youtu.be/b2nj_EbkRMY

Westworld

HBO jakoś nie spieszy się z promocją „Westword” (podejrzewam, iż pierwszy zwiastun pojawi się w okolicach emisji nowego „Detektywa”) a szkoda bo bardzo jestem ciekawa jak będzie się prezentował rimejk filmu Critchona (jak bardzo chcecie, to w sieci możecie obejrzeć krótką zajawkę, ale naprawdę nie warto sobie zaprzątać głowy… trzy sekundowym urywkiem) Na plus na pewno obsada: Anthony Hopkins, Ed Harris, Jeffrey Wright i Ingrid Bolso Berdal (a także wiele innych znanych twarzy) i twórcy (młodszy Nolan i JJ Abrams). Na koniec cytat wspomnianych twórców: „What we can tell you is that we intend to make the most ambitious, subversive, f–ked up television series.”. Oby dotrzymali słowa !

Westworld-Ingrid-Bolso-Berdal WESTWORLD

Dodaj komentarz