„Coś” będzie jednak prequelem + mały bonus

ImageShack

W swoim wcześniejszym wpisie wspomniałam, iż Ron Moore czyli producent wykonawczy kultowej „Battlestar Galactica” będzie odpowiedzialny na scenariusz. Ostatnio pojawiła się także wiadomość podana przez Variety odnośnie reżysera wybranego do nakręcenia nowej wersji horroru. Będzie nim mało znany lub (jak kto woli) do tej pory znany jedynie z reklamówek telewizyjnych – Matthijs Van Heijningen. Variety zamieściła także więcej szczegółów związanych z nowym spojrzeniem na klasyk Carpentera:

Nowy projekt  zapożycza wiele z literackiego pierwowzoru czyli opowiadania John W. Cambella „Who Goes There” będącego także podstawą filmu Carpentera jak i oryginalnej wersji obrazu Hawksa z 1951 „The Thing From Another World”.

Akcja skupi się na obozie norweskich naukowców a dokładniej, na odkryciu zamrożonej obcej formy życia i stopniowym opanowywaniu mieszkańców stacji przez potwora.

Van Heijningen znany jest z reklam dla takich koncernów jak Toyota, Pepsi, Bud Light i Visa. W planach ma również reżyserię „Army of the Dead”  dla studia Warner Bros, za produkcję którego odpowiada Zack Snyder (reżyser który także rozpoczął swoją karierę od reklamówek by następnie śmiało wkroczyć w świat długich metraży rimejkiem „Świtu Żywych Trupów”).

Wreszcie wszystko się wyjaśniło – czeka nas prequel i nawet jestem ciekawa co z tego wyjdzie. Jeśli chodzi o reżysera to mam nadzieje, iż zaskoczy nas świeżym i oryginalnym podejściem do obrazu. Nie pierwszy to i nie ostatni twórca reklam i teledysków po którego upomniało się Hollywood. Jeśli uda mu się osiągnąć to co Fincherowi albo chociaż wspomnianemu Snyderowi, i nie skończy tak jak Nispel kręcąc wyłącznie rimejki horrorów, to będzie dobrze.

A skoro o teledyskach mowa, to poniżej mały bonus związany z „The Thing”. Zespól „Zombie Zombie” przy reżyserskiej pomocy Simona Gesrela i Xaviera Ehretsmanna, a także kilku zabawek z serii GI Joe ,zmajstrował interesujący klip w technice poklatkowej, będący swoistym hołdem dla dzieła Johna Carpentera i jego muzyki.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=rT7AH4JyuNs

Dodaj komentarz