Ninja tu, Ninja tam…

ninja_banner

Czy to jakiś nowy niezamierzony trend? Najwyraźniej producenckiemu dziecku braci Wachowskich – „Ninja Assassin” – przybyła nie lada konkurencja. Okazuje się, iż w najbliższym czasie czeka nas inwazja bezszelestnych wojowników na kinowe, tudzież domowe, ekrany. Między innymi pod postacią japońskiego „Kamui” oraz amerykańskich „Ninja” i „The Last Ninja” (anglosaskie tytuły są takie… wyszukane).

Czyżby Ninja to nowe Zombie? Może niedługo doczekamy się filmowego obrazka „Ninja vs Zombie?”  Ale zaraz… coś takiego przecież już jest.

Kamui Gaiden

Ta adaptacja mangowej serii „Legend of Kamui” w wielkim skrócie opowiada o zbiegłym ninja, uciekającym przed swoim byłym klanem. Zmuszony do życia w ukryciu i nie ufający nikomu, wiedzie żywot samotnego wagabundy.

Strona oficjalna: www.kamuigaiden.jp

Ninja

Chyba wszyscy wiedzą że od kina kopanego (szczególnie made in USA) nie można wymagać niczego ambitnego. Za to dużo akcji, akcji i jeszcze raz akcji, jest jak najbardziej pożądane! I gdy tak oglądam zwiastun do „Ninja” ze Scottem Adkinsem (byłym mistrzem wschodnich sztuk walki, a obecnie aktorem –  wyczyny ostatnio można było podziwiać w „Wolverinie”, gdzie wcielił się w mutańcią krzyżowkę zwaną Weapon XI) to wiem jedno: Rain i jego akrobacje mogą się schować!

httpvh://www.youtube.com/watch?v=6zPTCN_ISpg

httpvh://www.youtube.com/watch?v=wDWx_zI_QGs

„Ninja” to historia Amerykanina zgłębiającego tajniki ninjutsu w Japonii. Pewnego dnia jego sensei prosi go o przyjazd do Nowego Yorku, w celu ochrony Yoroi Bitsu – legendarnej skrzyni, zawierającej broń ostatniego ninja z klanu Koga.

Strona oficjalna: www.ninja-themovie.com

The Last Ninja

Ken Harumi to ostatni z potomków samurajów szkolonych w starożytnej sztuce, znanej jako ninjutsu. Gdy nie udaje mu się wypełnić powierzonego mu zadania, postanawia ratować się ucieczką do Stanów Zjednoczonych.  Tam odszukuje go jego były mentor, Benjiro, i poprzysięga zabicie Kena i wszystkich którzy są mu drodzy.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=Tf1wwPwnCcM

Strona oficjalna: www.thelastninjamovie.com

Dodaj komentarz