„My Son, My Son, What Have Ye Done?” – pierwsze zdjęcia

my son,my son,what have ye done

„Synu, mój synu, cóżeś uczynił?” – pytają Werner Herzog (reżyser) i David Lynch (producent). Główną rolę w tym nawiązującym do autentycznych wydarzeń filmie gra Michael Shannon, znany z nominowanej do Oscara drugoplanowej roli w „Drodze do szczęścia”. Towarzyszą mu Willem Dafoe, Chloe Sevigny, Udo Kier, Grace Zabriskie i Michael Pena. Mało? Mamy jeszcze pierwsze zdjęcia.

Fabuła filmu oparta jest na prawdziwej historii Marka Yarovskiego, który „zainspirowany” antycznym dramatem „Orestes”, w inscenizacji którego występował, popełnił zbrodnię, jaką miał odegrać na scenie i zabił swoją matkę mieczem. U Herzoga bohater nazywa się Brad McCullum. Reżyser twierdzi, że aż 70% scenariusza jest całkowicie wymyślone. Narracja ma przeskakiwać między sceną morderstwa, a wydarzeniami, które doprowadziły do tej tragedii. Herzog powiedział, że zawsze chciał nakręcić horror, ale nie taki z zakrwawionymi siekierami i piłami łańcuchowymi.

W związku z nadchodzącą premierą, która ma się odbyć na nadchodzącym Toronto Film Festival, pojawiły się pierwsze zdjęcia. Niby normalne i realistyczne, ale dla mnie odrobinę niepokojące. Czuć w tym obu twórców.

My Son, My Son, What Have Ye Done  1 My Son, My Son, What Have Ye Done 2 My Son, My Son, What Have Ye Done 3 My Son, My Son, What Have Ye Done 4 My Son, My Son, What Have Ye Done 5

my son,my son,what have ye done poster

[via collider.com]
[via wikipedia.org]
[via slashfilm.com]

Dodaj komentarz