Ścinki #4

the_fantastic_mr_fox

Czyli cotygodniowy zbiór rzeczy mniej ważnych, ale również wartych wspomnienia.

Pojawił się filmik z planu „Fantastycznego Pana Lisa” Wesa Andersona. Możemy w nim zobaczyć, w jak nietypowy sposób można reżyserować animację poklatkową.

x

Z kolei TUTAJ możecie obejrzeć Spike’a Jonze’a i wokalistkę Yeah Yeah Yeahs, Karen O., opowiadających o pracy nad muzyką do „Gdzie mieszkają dzikie stwory”. W poprzednich „Ścinkach” znajduje się link, pod którym można posłuchać całego soundtracku.

x

W poprzedni weekend odbył się w Gdańsku Yach Film Festiwal. Grand Prix otrzymali Michał Dziekan z Platige Image i L.U.C wideoklip do utworu „O energocyrkulacji i szczęściu”. W sierpniu prezentowaliśmy ten teledysk na łamach Opium, przy okazji projektu 39 / 89 „Zrozumieć Polskę”.

x

Skoro już o nagrodach dla pracowników Platige Image mowa, to spektakl „Siedem Bram Jerozolimy”, w którym scenografią do muzyki Krzysztofa Pendereckiego są animacje Tomka Bagińskiego, został nominowany do nagrody Emmy. Wirtualna scenografia została połączona ze scenografią klasyczną. Materiał, który zarejestrowano 23 listopada 2008 r. podczas koncertu z okazji urodzin kompozytora w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, miał swoją światową premierę na tegorocznych targach MIDEM w Cannes. Fragmenty spektaklu można zobaczyć na stronie TVP. Oto zwiastun tego widowiska:

httpvh://www.youtube.com/watch?v=E1oWAtpGjtk

x

Muzycy z Daft Punk nie tylko tworzą muzykę do „Tron: Legacy”, ale podobno także się w nim pokażą. Cóż, kostiumy mają już gotowe – twarze ukrywają przecież pod kosmicznymi hełmami, które pięknie pasowałyby do tronowej stylistyki.

daft_punk

x

TUTAJ można zobaczyć listę 50 najlepszych animacji pełnometrażowych stworzoną przez Time Out London z pomocą Terry’ego Gilliama, a TUTAJ wywiad z reżyserem dotyczący produkcji „The Imaginarium of Doctor Parnassus”.

x

Ku naszemu bezbrzeżnemu szczęściu science-fiction ostatnio jest na topie. Tacy twórcy jak Neill Blomkamp czy Duncan Jones pokazali całemu światu, że nie samymi Transformersami ten gatunek żyje. Pozazdrościł im nawet Lars von Trier, czego efektem ma być „Melancholia”. Film powstanie wg zasad dogmy. O fabule na razie niewiele wiadomo, poza tym, że tytuł odnosi się do gigantycznej planety o nazwie Melancholia, która zagrozi Ziemi. Reżyser zapowiada katastrofy i seks, a na konferencji wykrzyknął: „Nigdy więcej szczęśliwych zakończeń!”.

planetmelancholia

x

To wprawdzie nie jest wiadomość filmowa, ale zainteresowała nas jako fanów całego gatunku science-fiction. W teatrze TR Warszawa odbyła się premiera spektaklu „Solaris. Raport” w reżyserii Natalii Korczakowskiej i na podstawie, jak się łatwo domyślić, powieści „Solaris” Stanisława Lema. Kolejne spektakle w listopadzie. Poniżej zwiastun sztuki i plakat:

httpvh://www.youtube.com/watch?v=uCAze_vfxL8

tr_warszawa_solaris_raport

x

Na okładce listopadowego Playboya będzie można podziwiać… Marge Simpson. To pierwszy animowany króliczek w historii i dlatego okładka ta będzie wzorowana na tej z pierwszą czarnoskóra kobietą z października 1971 r. Okazją jest dwudziestolecie serialu. Marge rozbierze się do bielizny także na trzech zdjęciach w środku magazynu.

playboy marge playboy 1971

Dodaj komentarz