Ścinki #10

kinematograf

Czyli cotygodniowy zbiór rzeczy mniej ważnych, ale również wartych wspomnienia.

KinematografTomka Bagińskiego znalazł się na liście 10 pretendentów do oscarowych nominacji w kategorii najlepszej krótkometrażowej animacji. Do tej dziesiątki zakwalifikowały się jeszcze dwa prezentowane przez nas filmy: „Runaway” Cordella Barkera i „The Cat Piano„, którego szanse na wygraną oceniane są najwyżej. Wszystkie nominacje zostaną ogłoszone 2 lutego 2010 r.

x

We francuskim zwiastunie „Where the Wild Things Are” jako podkładu muzycznego użyto utworu z najnowszej płyty Charlotte Gainsbourg, która dubbinguje też postać znaną jako KW. Wyprodukowany przez Becka album ukaże się we Francji w dniu premiery filmu.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=vX709qm6Kag

x

Jak podaje Variety, należący do światowej czołówki pisarzy science-fiction Ray Bradbury, autor m.in. „451 stopni Fahrenheita” wraz z White Oak Films przygotuje sześcioodcinkową mini-serię “The Bradbury Chronicles”. Do projektu ma zostać zaangażowanych sześciu znanych reżyserów, z których każdy przygotuje ekranizację jednego z opowiadań Bradbury’ego. Jeszcze nie wiadomo, która stacja pokaże serial jako pierwsza.

x

Ujawniono oficjalny plakat do postapokaliptycznego „The Book of Eli” z Denzelem Washingtonem.

bookofeli poster

x

Możemy też podziwiać kolejne dwa plakaty do „Wilkołaka” Joe Johnstona.

wolfman poster 5 wolfman poster 4

x

Family Guy po raz kolejny parodiuje „Gwiezdne Wojny”. Tym razem przyszła kolej na „Imperium kontratakuje”. W grudniu na dvd ukaże się „Something, Something, Something, Dark Side”, którego niezbyt zabawny zwiastun (choć z raz cz dwa uśmiechnąć się można) można oglądać w sieci. Poprzednia część nosiła tytuł „Blue Harvest”, a parodia „Powrotu Jedi” będzie zatytułowana „We Have A Bad Feeling About This”.

x

ENH_TOURNEE

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, organizator Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu rozpoczyna cykl dystrybucji filmów pod nazwą Era Nowe Horyzonty Tournée. Podczas pokazów, które odbędą się w 14 miastach między styczniem a kwietniem przyszłego roku, będzie można zobaczyć 6 filmów, które były największymi wydarzeniami ostatniej edycji festiwalu. W czerwcu mają się tez one ukazać na dvd. Wśród wybranych tytułów znalazły się dwa prezentowane przez nas: zwycięzca Grand Prix „Głód” i zdobywca nagrody publiczności „Tlen” Iwana Wyrypajewa.

x

Kazik Staszewski nagrał dwie piosenki do powieści „Wroniec” Jacka Dukaja, do której ilustracje przygotował Kuba Jabłoński.

Dodaj komentarz