Kosmiczne, swingujące lata ’60 – „Slingers”

slingers

Kto by pomyślał, że wrzucenie „Ocean’s Eleven” w kosmos da tak czadowe rezulataty? Chciałbym powiedzieć, że klip który możecie obejrzeć poniżej to zwiastun nowego serialu lub filmu. Jednak nie mogę…

To jedynie klip promujący samą ideę serialu i przedstawiający wizję jaką mają twórcy (tzw. sizzle). Jeśli któraś ze stacji telewizyjnych wyrazi chęć współpracy, to ekipa odpowiedzialna za „Slingers” chciałaby nakręcić pilota serialu już w następnym roku.

Pomysł kosmicznych kasyn czy statków i baz „rekreacyjnych,” to żadna nowość (żeby wspomnieć chociażby „Firefly”, „Gwiezdne Wojny”, „Star Treka” czy „Kosmiczną Eskadrę”). Jednak tutaj stylizacja wykracza poza samo miejsce akcji – mamy do czynienia ze zgrabnym połączeniem klimatów kinowych lat 60 oraz wymuskanego wizualnie, ale w swej istocie dość staroszkolnego s-f. I jeszcze Sean Pertwee, znakomity i charyzmatyczny aktor, który wciąż przewija się na drugim planie różnorakich produkcji fantastycznych („Mutant Chronicles”, „Doomsday”,  „Equilibrium”, „Dog Soldiers”, animowany „Renaissance” czy nadchodzący „The 4th Reich„).

Trzymam kciuki za powodzenie tego projektu.

Dodaj komentarz