Ścinki #12

scinki_12

Czyli cotygodniowy zbiór rzeczy mniej ważnych, ale również wartych wspomnienia.

Rozdano British Independent Film Awards.

MoonDuncana Jonesa zgarnął dwie statuetki: za najlepszy film i reżysera debiutanta. Andrea Arnold została nagrodzona za reżyserię „Fish Tank” a odtwórczyni roli głównej, Katie Jarvis wygrała w kategorii „Najlepszego Obiecującego Debiutanta”. Natomiast, Tom Hardy odebrał nagrodę dla Najlepszego Aktora za „Bronsona„. Pełna lista zwycięzców tutaj.

Vlad

Wytwórnia Summit przy pomocy firmy producenckiej Brada Pitta – Plan B – ma zamiar zekranizować scenariusz Charliego Hunnama (aktora znanego z „Hooligans” a ostatnio z serialu „Sons of Anarchy”) pod tytułem „Vlad”, opowiadający o młodzieńczych latach rumuńskiego hospodara, znanego bardziej jako Drakula. Film reżyserować ma Anthony Madler, do tej pory kojarzony jedynie z teledyskami Eminema czy Rihanny, a sam obraz ma podobno być utrzymany w estetyce zainspirowanej „300” Snydera. Hunnam niedawno zdradził nieco więcej na temat swojego scenariusza.  Film ma być zdecydowanie historyczny( walka  z Imperium Ottomańskim)  a nie 'wampiryczny’. Polecamy obszerny wywiad z Hunnamem na temat owej produkcji (gdzie zdradza miedzy innymi kogo widziałby w głównej roli).

Solomon Kane

Pojawił się francuski plakat do „Solomona Kane’a„:

solomon_kane_ver3

Tron Legacy

Do premiery drugiej odsłony „Trona” jeszcze okrągły rok, ale co jakiś czas raczeni jesteśmy nowymi drobiażdżkami związanymi z tą produkcją. Na ten przykład, oto nowa fotka oraz  gładki i minimalistyczny plakacik:

tron_legacy_foto_1 tron_legacy_plakat_1

Season Of The Witch

Kolejne epokowe dzieło z Nicolasem Cagem doczekało się epickiego plakatu:

season-of-the-witch-poster

Za to „Sorcerer’s Apprentice” ma już zwiastun.

Iron Man 2

Tydzień temu prezentowaliśmy Wam 2 plakaty przedstawiające Iron Mana i War Machine. Do kolekcji dołączył niczego sobie posterek z przeciwnikiem tytułowego bohatera – Whiplashem:
iron-man-2-whiplash

Source Code

Playlist zamieściło artykuł na temat najnowszego filmu Duncana Jones’a pod tytułem „Source Code” w którym można zapoznać się z dość obszernym opisem fabuły.

The Gate

Disney rimejkuje „The Gate” z 1987 roku. Na uwagę zasługuje fakt że tym razem za wygląd piekielnego pomiotu odpowiedzialny będzie twórca Obcego, H.R Giger! (więcej tutaj)

Black Swan

W sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia z planu najnowszego filmu Darrena Aronofskiego. Po zapaśnikach reżyser postanowił zabrać się za baletnice i opowiedzieć historię rywalizacji dwóch tancerek. W rolach głównych Natale Portman i Mila Kunis, a partnerują im między innymi Winona Ryder i Vincent Cassel.

Clash Of The Titans

Po zwiastunie czas na plakaty – a te są całkiem niezłe. Choć zamiast fotoszopowych przeróbek miło byłoby zobaczyć choć raz tradycyjne malarstwo…

clash_of_the_titans clash_of_the_titans_ver2 clash_of_the_titans_ver3

Gra o Tron

Krótki filmik przedstawiający obsadę serialu:

httpvh://www.youtube.com/watch?v=FugGa_LGB-E

Dodaj komentarz