Ścinki #17

Czyli cotygodniowy zbiór rzeczy mniej ważnych, ale również wartych wspomnienia.

„Gra o tron” dostaje zielone światło

Pilot serialu „Gra o tron”, o szczegółach którego pisaliśmy w zeszłym roku przekonał stację HBO! W czerwcu ma się rozpocząć produkcja dziesięciu odcinków. Jeśli się spodoba, prawdopodobnie powstanie kolejny sezon. Produkcja rozpocznie się w czerwcu, tymczasem ujawniono pierwsze zdjęcie z pilota.

SCI-FI LONDON

Między 28 kwietnia a 3 maja odbędzie się festiwal filmowy SCI-FI LONDON. Polecamy, jeśli nie macie jeszcze planów na długi weekend. Jak podaje QuietEarth, będzie na nim można zobaczyć m.in. „1” Patera Sparrowa wg Stanisława Lema, „Earthling” Claya Lifforda, „Radio Wolne Albemuth” Johna Alana Simona wg Philipa K. Dicka, a w sekcji polskiej m.in. „Szpital przemienia” Edwarda Żebrowskiego, „Test Pilota Pirxa” Marka Piestraka oraz „Golema” i „Wojnę światów – Następne stulecie” Piotra Szulkina.

Burton i Bekmambetov o Lincolnie-wampirze

Tim Burton i Timur Bekmambetov znów łączą siły. Tym razem wyprodukują ekranizację powieści Setha Grahame’a-Smitha, który napisał także zombiastyczną wersję „Dumy i uprzedzenia” Jane Austen. Kiedy Abraham Lincoln miał dziewięć lat, zmarła jego matka. Według „Abraham Lincoln: Vampire Hunter” po latach dowiaduje się on, że prawdziwą przyczyną jej śmierci była działalność miejscowego wampira. Abe poprzysięga zemstę i celem jego życia staje się eliminacja wszystkich wampirów.
Po „9” pełna jestem sceptycyzmu, co do współpracy Burtona z Bekmambetovem, a w tym przypadku dodatkowo wyjątkowo trudno jest mi wyobrazić sobie wspólne podejście obu panów do takiego tematu.
Poniżej trailer powieści.

Bekmambetov ma w planach także produkcję „The Darkest Hour”, który to film opisywany jest jako produkcja w stylu „28 dni później” i opowiadać będzie o grupie młodych ludzi, którzy starają się przetrwać po inwazji obcych. Akcja będzię się działa w Rosji i tam też ma powstać „The Darkest Hour”.

Good news, everyone!

Dobre wieści dla fanów „Futuramy”. W czerwcu premiera nowych odcinków! Co więcej, wbrew wcześniejszym obawom, potwierdzono, że powróci cała obsada.

Sekretna formuła Burtona

Na wypadek, gdyby ktoś przypadkiem jeszcze nie widział – sekretna formuła filmów Tima Burtona:

httpvh://www.youtube.com/watch?v=3dyGpCrFdX4

Abel Korzeniowski w króliczej norze

Nominowany do Złotego Globu Abel Korzeniowski przejął miejsce Owena Palletta i to on skomponuje muzykę do „Rabbit Hole” Johna Camerona Mitchella z Nicole Kidman i Aaronem Eckhartem.

Oscarowe podziękowania

Teraz coś w związku z ceremonią oscarową, która rozpoczyna się już za kilka godzin. Oto montaż podziękowań z ubiegłych lat. To z zazdrości do tych z Was, którzy mają Canal+, jedyna polską stację, która będzie Oscary transmitować. Uważajcie, bo po obejrzeniu tego filmiku, mój żal trochę zelżał. ;-)

httpvh://www.youtube.com/watch?v=HCy4Icr43hk

Stan Lee żąda Oscara za cameo

Stan Lee domaga się nowej oscarowej kategorii – za najlepsze cameo:

Dodaj komentarz