„Kuky se vraci” – drugi zwiastun

Kto by pomyślał, że najbardziej przeze mnie oczekiwaną produkcją roku może się stać dziecięce fantasy z Czech. A jednak. „Kuky se vraci” podbił nasze serca już pierwszym zwiastunem, a druga zapowiedź upewnia, że jest to film ujmujący i wizualnie nietuzinkowy.

Za pierwszą z powyższych cech odpowiada reżyser i scenarzysta Jan Svěrák. W końcu jest on autorem m.in. oscarowego „Koli” i romantycznego (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) „Ciemnoniebieskiego świata”. Za warstwę artystyczną odpowiada natomiast Jakub Dvorský ze studia Amanita Design, twórca słynnych flashówek z serii Samorost oraz zjawiskowego Machinarium – gry, której na pewno nie zna Roger Ebert, skoro twierdzi, że gry komputerowe nigdy nie będą formą sztuki.

Głosów filmowym stworom użyczają m.in. ojciec reżysera, czyli znany czeski aktor Zdeněk Svěrák („Kola”) i jego syn Ondřej, a także m.in. Jirí Machácek („Butelki zwrotne”, „Wino truskawkowe”). Zła wiadomość jest taka, że prawdopodobnie nie usłyszymy oryginalnych głosów, bo twórcy straszą, że do dystrybucji zagranicznej powstaną wersje z dubbingiem. Premiera w Czechach 20 maja.
Pod zwiastunem znajdziecie galerię zdjęć z planu.

Sześcioletni Ondra cierpi na astmę i z tego powodu musi się pozbyć swojego starego misia o imieniu Kuky. Mały modli się o bezpieczny powrót ukochanego przyjaciela. O dziwo, kiedy Kuky ma zostać zniszczony na wysypisku, nagle ożywa i ucieka, zagłębiając się w tajemniczy las. Naiwny miś potrzebuje pomocy, by przetrwać i wrócić do domu, nie stając się po drodze ofiarą złośliwych leśnych stworów. Tę pomoc znajduje u Hergota, strażnika lasu, który ma jednak własnych wrogów pragnących przejąć kontrolę nad tą krainą.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=-ZMumg3Wl2M

[via Amanita Design Blog]

Dodaj komentarz