Somnolence

Podróże międzywymiarowe, nowe źródła energii, futurystyczni żołnierze, neuroczytniki,  wszechmocna organizacja i zagrożenie dla całej ludzkości. A do tego robot bojowy, wyglądający jak nieślubne dziecko ED-209 i czołgów z „Ghost In The Shell”. W wielkim skrócie: „jak mały Jasio wyobraża sobie science-fiction”.
„Somnolence” nie jest jednak dziełem Jasia, a Patricka Kalyna – pracującego m.in. przy „Avatarze”,”District 9″ i „King Kongu” speca od efektów komputerowych i animacji. Jest też dowodem na to, że reżyseria to ciężki kawałek chleba, i nie pomogą tu pieniądze (film kosztował 10 000$), kamery RED ani udźwiękowienie wprost ze studia Skywalker Sound.

Do roku 2031 wyczerpano na Ziemii wszystkie zasoby paliw kopalnych. Świat znajduje się na skraju zapaści. By temu zapobiec, powołana zostaje międzynarodowa agencja AREN, pracująca nad stworzeniem źródła czystej, samoodnawialnej energii. Jednak jeden z eksperymentów prowadzi do katastrofy – aby jej zapobiec David Canterra wraz z grupą żołnierzy zostają wysłani do innego wymiaru, by zapobiec rozprzestrzenianiu się anomalii…

httpvh://www.youtube.com/watch?v=G4aC1S3-wuY
[za /Film]

Dodaj komentarz