„Perfect Sense” – miłość w czasach szaleństwa

Ona poznaje jego, on poznaje ją. Zakochują się w sobie. Są szczęśliwi. Ale czy może potrwać to długo, jeśli pewnego dnia ludzkość traci grunt pod nogami własnego człowieczeństwa?

Susan (Eva Green) jest epidemiologiem, jej ostatni związek okazał się niewypałem. Michael (Ewan McGregor) to charyzmatyczny szef kuchni. Kiedy oboje spotykają się, z miejsca iskrzy między nimi uczucie. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie pewien szkopuł: Susan zajmuje się sprawą kierowcy, który dostał nagłego ataku niepohamowanego płaczu, a następnie stracił węch. Informacje o podobnych przypadkach zaczynają docierać z całej Europy, a następnie reszty globu. Tysiące osób stają się ofiarami dziwnej epidemii, a symptomy, choć coraz dziwniejsze, to zawsze dotyczą emocji i utraty zmysłów. Świat staje na krawędzi szaleństwa.

Kolejna interesująco zapowiadająca się rola Evy. Po bardzo dobrym „Franklynie„, Green wyraźnie celuje w dobrą gatunkowo fantastykę. Poza „Perfect Sense” młodą Francuzkę zobaczyć będziemy mogli również w „Womb” oraz serialu „Camelot„.

Premiera filmu odbędzie się 24 stycznia 2011, na festiwalu Sundance.

[za /Film, QuietEarth]

Dodaj komentarz