Dr Grordborts: Onwards to Victory

„Doctor Grordbort’s Infallible Aether Oscillators” to wyjątkowy projekt Grega Broadmore’a – na co dzień artysty i projektanta w Weta Workshop. Właśnie pojawił się nowy klip promujący to przedsięwzięcie i trzeba przyznać: jest na czym oko zawiesić.

„Doctor Gordbort’s…” swój początek miał, kiedy Broadmore pracował nad projektami broni do „District 9„. W wolnym czasie wykonał kilka szkiców steampunkowych, fantastycznych miotaczy promieni. Kiedy ilustracje zobaczył jego szef Richard Taylor, z miejsca podchwycił pomysł i postanowił całość urzeczywistnić w postaci limitowanych serii kolekcjonerskich makiet. Takich jak chociażby ta:

Do tej pory powstało kilkadziesiąt modeli, wytwarzanych w limitowanych seriach, z cenami oscylującymi od 99 do 4,5 tysięcy $. W ramach promocji Weta stworzyła też kilka świetnych, wspaniale wystylizowanych klipów. Oto one, począwszy od najnowszego:

Dr Grordborts: Onwards to Victory

httpvh://www.youtube.com/watch?v=xsM-Szopt6U

Venus Is Doomed – Part I

httpvh://www.youtube.com/watch?v=WKDUGtOYYaY

Venus Is Doomed – Part II

httpvh://www.youtube.com/watch?v=WBi1FYqaFus

Weta Rayguns Informercial

httpvh://www.youtube.com/watch?v=ysYsFqwSJ7k

Mamy więc praktycznie gotowe steampunkowo-pulpowe universum, masę projektów, świetną stylistykę – brakuje tylko historii. Trzymajmy kciuki za to, aby jakaś mądra głowa w Weta dostrzegła potencjał tego projektu i zdecydowała się na nakręcenie filmu!

Strona oficjalna: www.drgrordborts.com

Sklep Weta Workshop: www.wetanz.com/rayguns

[za io9]

Dodaj komentarz