„Latająca Maszyna” – zwiastun

Zwiastun „Latającej Maszyny” (wcześniej funkcjonującej pod tytułem „Projekt Chopin„) co prawda został opublikowany w sieci już jakiś czas temu, jednak z niewyjaśnionych przyczyn umknął mi. Niniejszym nadrabiam jednak tę zaległość – oglądajcie i cieszcie oczy. W Polsce jeszcze nigdy nie była realizowana TAKA produkcja!

Film powstał w ogromnym (10 tys m2) studiu w Łodzi, a przy jego produkcji zaangażowano ekipę ponad 200 specjalistów od animacji, efektów wizualnych oraz plastyków. W większości byli to ludzie odpowiedzialni za najlepsze animacje poklatkowe ostatnich lat (producenci wymieniają tytuły takie jak  „Piotruś i wilk”, „Fantastyczny Pan Lis” „Koralina i Tajemnicze Drzwi”,  „Wallace & Gromit”, „Gnijąca Panna Młoda” czy „Uciekające kurczaki”). Budżet tej polsko-chińsko-brytyjsko-norwesko-indyjskiej koprodukcji zamknął się w kwocie 9 mln Euro.

Nie dziwi zatem osiągnięty efekt: piękne, pełne detali modele i sekwencje pełne rozmachu. Rzecz wymarzona do oglądania w 3D.

 

Na akcję filmu składają się dwie historie, w których kluczową rolę odgrywa magiczna machina, unosząca bohaterów w podniebną odyseję, godną porównań z pixarowskim „Odlotem”. W części pierwszej dwójka dzieci odnajduje stary fortepian, który skrywa niezwykłą tajemnicę. Instrument zamienia się w latającą maszynę i zabiera bohaterów w pełną przygód podróż po Europie. W części drugiej – londyńska bizneswoman Georgie, para jej dzieci oraz pianista Lang Lang zostają wciągnięci do świata animowanego filmu 3D, gdzie czeka ich misja sprowadzenia latającej machiny z powrotem do Polski.

 

httpv://www.youtube.com/watch?v=HbYamg_Lb4w

Film zaprezentowano już w Pekinie, Toronto (a ramach TIFF) oraz podczas 3D Film Festival, gdzie zdobył nagrodę publiczności. Dziś odbędzie się również przedpremierowy pokaz w Łodzi, a polską premierę zapowiedziano na 4 listopada 2011.

Dodaj komentarz