Zwiastun „The Hunger Games” to srogie rozczarowanie

„The Hunger Games” („Igrzyska Śmierci”) musiało prędzej czy później trafić na ekrany. Pierwsza część książkowej trylogii sprzedała się w liczbie prawie 3 milionów egzemplarzy na całym świecie, co nie jest może sukcesem na miarę serii o Harrym Potterze, ale wystarczającą podstawą do ponownego sprzedania tej samej historii. Historii bardzo słabej, swoją drogą.

Akcja rozgrywa się w nieokreślonej, bliskiej przyszłości, w państwie Panem powstałym na gruzach zniszczonych licznymi katastrofami Stanów Zjednoczonych. Państwo podzielone jest na Kapitol oraz 12 otaczających go dystryktów. Główna bohaterką powieści jest Katniss Everdeen wywodząca się z najbardziej dyskryminowanego dwunastego dystryktu. Tytułowe Igrzyska Śmierci są wydarzeniem transmitowanym przez telewizję, podczas którego na śmierć i życie rywalizują między sobą 24 osoby, po dwie z każdego dystryktu. Zwycięzcą zostaje ostatni żywy zawodnik.

wikipedia

httpv://www.youtube.com/watch?v=p-5ANq4sAL0

Jedynym powodem do obejrzenia „The Hunger Games” jest solidna obsada: Jennifer Lawrence, Woody Harrelson, Elizabeth Banks, Lenny Kravitz, Donald Sutherland oraz Stanley Tucci. Bo niestety, cała reszta tego projektu wygląda na odtwórczy zlepek fabularno-audiowizualnych cytatów z innych filmów.

Premiera w Polsce: 23 marca 2012

Dodaj komentarz