„Errors of the Human Body” – pierwszy zwiastun

O intrygującym projekcie sci-fi scenarzysty „The Divide” sporo swego czasu napisał  Piotrek. Film, który jest bardziej science niż fiction, to nie lada gratka i prawdzwa rzadkość na polu fantastyki filmowej.

Nakręcony prawie całkowicie dzięki pieniądzom z crowd fundingu, a do tego w autentycznym laboratorium (a dokładnie w Instytucie Molekularnej Biologii Komórki i Genetyki im. Maxa Plancka) w ciągu zaledwie dziesięciu dni, „Errors of the Human Body” przedstawia historię naukowca zaangażowanego w tajne badania nad ludzkim genem regeneracji.

W roli głównej obsadzono (jak na razie) mało znanego kanadyjskiego aktora Michaela Eklunda. I z tego co widać w zwiastunie, jego najnowsza kreacja to spore odstępstwo od dotychczasowych wyborów filmowych (choćby świetnej roli w „The Divide”)

Poszukując nowego laboratorium aby kontynuować swoje kontrowersyjne badania, dr Geoff Burton przyjmuje posadę w renomowanym Instytucie Molekularnej Biologii Komórki i Genetyki w Dreźnie. Jego wkład w tajny, prowadzony tam projekt – dotyczący ludzkiego genu regeneracji – ma potencjał na obrócenie osobistej tragedii w coś niezwykłego. Kiedy jednak Geoff zaczyna podejrzewać spisek wśród swoich współpracowników, odkrywa coś zupełnie odmiennego – nowy, potencjalnie śmiercionośny wirus. Wirus, którego źródłem stał się niezamierzenie sam główny bohater.

httpv://youtu.be/H40iG6O0N9U

Strona oficjalna: errorsofthehumanbody.com

Oficjalna data premiery nie została jeszcze potwierdzona. Wiadomo jedynie, iż film ma zadebiutować na jednym z festiwali filmowych wiosną tego roku.

[za Twitch]

Dodaj komentarz