„Errors of the Human Body” – genetyczna zagadka

Prawdziwe hard science-fiction to niesamowita rzadkość. Szczególnie w obrębie kina. Niewielu twórców znajduje w sobie odwagę, by opowiadać o mniej widowiskowej, ale niekoniecznie mniej interesującej stronie fantastyki naukowej. Dlatego też trzymam kciuki za „Errors of The Human Body”, bo filmów o robotach i kosmitach mamy już wystarczająco wiele…

Eeron Sheean to reżyser filmów krótkometrażowych, modelarz a także scenarzysta (jest autorem skryptu do „The Divide„). „Errors of The Human Body” to jego pełnometrażowy debiut i zarazem projekt bardzo wymagający pod względem koncepcyjnym:

Poszukując nowego laboratorium aby kontynuować swoje kontrowersyjne badania, dr Geoff Burton przyjmuje posadę w renomowanym Instytucie Molekularnej Biologii Komórki i Genetyki w Dreźnie. Jego wkład w tajny, prowadzony tam projekt – dotyczący ludzkiego genu regeneracji – ma potencjał na obrócenie osobistej tragedii w coś niezwykłego. Kiedy jednak Geoff zaczyna podejrzewać spisek wśród swoich współpracowników, odkrywa coś zupełnie odmiennego – nowy, potencjalnie śmiercionośny wirus. Wirus, którego źródłem stał się niezamierzenie sam główny bohater.

Brzmi dziwacznie? Tylko na pierwszy rzut oka. Zainteresowanym tematem polecam lekturę zgrabnego wprowadzenia, przygotowanego przez genetyka z berlińskiego Centrum Maxa Delbrücka, dr Marię Kolanczyk.

Obsada filmu jest niewielka, ale nie składa się bynajmniej z naturszczyków. W rolach głównych zobaczyć będziemy mogli Karoline Herfurth („Perfume: The Story of a Murderer,” „The Reader”), Michaela Eklunda („The Divide„) i Tomasa Lemarquisa („Noi the Albino”).

Zdjęcia do filmu powstawać będą w Instytucie Maxa Plancka w Dreźnie. Jako, że produkcja dopiero się rozpoczyna, zrealizowano jedynie krótki, ale klimatyczny i zilustrowany świetnym ambientem klip, który przedstawić ma atmosferę filmu:

httpvh://www.youtube.com/watch?v=w-JYDZ_0epg

Choć projekt taki jak „Errors…” jest wybitnie niskobudżetowym przedsięwzięciem, to jednak wymaga pewnych nakładów finansowych. Aby rozpocząć produkcję, twórcy zdecydowali się skorzystać z modnego ostatnimi czasu crowd fundingu. W tym celu stworzyli profil na platformie Kickstarter i planują w ten sposób zdobyć 25 tys. $:

Strona oficjalna reżysera Erona Sheeana: www.eronsheean.com

Strona oficjalna filmu: errorsofthehumanbody.com

Info na temat produkcji na stronie Instinctive Film: www.instinctivefilm.com

Szczegółowy i przystępny opis tematyki poruszanej w filmie (PDF, 2,57 Mb):  Science behind Errors of The Human Body

Dodaj komentarz