„Sundays” – film o naszej przyszłości

Film taki jak „Sundays” trafia się raz na dekadę. Problem w tym, że tytuł ten jeszcze nie powstał…

Nasi regularni czytelnicy wiedzą, że osobliwość technologiczna to temat rozpalający naszą wyobraźnię jak mało który. Staramy się wspomnieć o każdym projekcie, który w jakiś sposób zahacza o to zagadnienie. A jeśli zdarza się, że to film science-fiction, tym bardziej jesteśmy radzi.

Holenderski reżyser Mischa Rozema przygotowuje właśnie projekt, który może się przerodzić w jeden z najważniejszych obrazów tego gatunku w historii. Nie są to słowa na wyrost, bo „Sundays” w zamierzeniu ma łączyć bogatą i oryginalną formę wizualną z trudną, ale opartą na naukowych podstawach tematyką. Zmierzyć się z przewidywaniem tego, co z samej swojej definicji jest nieprzewidywalne. A wszystko to w autorskiej, wolnej od zbędnych nacisków formie.

Zbliżamy się do wydarzenia, które nie ma precedensu w całej dotychczasowej historii. Punktu nazywanego technologiczną osobliwością. To czas, w którym inteligencja maszyn przewyższy ludzką. To nieuchronne.

Nasz świat zmieni się na zawsze.

Jesteśmy coraz bliżej momentu, w którym będziemy musieli zdecydować o przyszłości ludzkości. Momentu, w którym potrzebna będzie nowa definicja człowieczeństwa.

Prezentacja projektu

Jednak zanim to się stanie, potrzebne jest nasze wsparcie! Studio PostPanic (które zajmie się produkcją „Sundays”) zbiera na platformie Kickstarter fundusze w celu nakręcenia krótkometrażówki-pilota. Jej realizacja pozwoli na poszukiwanie pieniędzy pozwalających na stworzenie pełnometrażowego filmu.

Aby stać się częścią tego wyjątkowego projektu nie trzeba wiele: minimalna wpłata to zaledwie 1$. Oczywiście przy wsparciu większymi kwotami liczyć można na różnorakie bonusy.

Myślę, że to idealna okazja dla każdego fana ambitnego s-f aby wziąć sprawy w swoje ręce. A jeśli nie jesteście jeszcze przekonani, to zerknijcie na poniższe materiały:

 Wizualizacje

Ilustracje koncepcyjne

   

Małą próbkę tego co potrafi stworzyć studio PostPanic zobaczyć możecie w poniższej krótkometrażówce:

Year ZeroDo końca zbiórki zostało zaledwie 16 dni.

Dodaj komentarz