komentarzy 7

 1. ppaatt1
  03/07/2012
  Odpowiedz

  To jest… piękne. Płynne, hipnotyczne, ładne. Masa symboli z odmiennych kultur. Obejrzałem 2 razy pod rząd, chcę jeszcze. Mam wrażenie, że jutro rano również zobaczę.

  Przypomniał mi się teledysk do utworu „Two Against One” Danger Mouse’a i Daniele Luppi. (który zresztą też dzięki waszej stronie poznałem). Cieszę się, że kiedyś przypadkiem trafiłem na tę stronę. :) Pozdrawiam.

 2. 03/07/2012
  Odpowiedz

  Cała przyjemność po naszej stronie:)
  Więcej pięknych filmów w drodze, zapnijcie pasy!

 3. Sebastian
  08/07/2012
  Odpowiedz

  Co wy piszecie za debilizmy? Cytuje: „W tym co dzieje się na ekranie próżno szukać sensu jako takiego” – zadnego sensu, a te wszystkie znaki? nawizanie do najwiekszych sekt naszych czasow, Chrystus jako zbawca, zamachy na wiolnosc, wszedobylski szatan starajacy sie zawladnac naszymi umyslami, gwalty, smierc, mamienie umyslu ludzi, „szare krawaty” tzw. ludzie biznesu szarzy i bez wyrazu. Czlowieku nie pisz bzdur jesli nie ogladales tego filmiku z wlaczonym umyslem!

  Dzieki, i sorry za brak polskich znakow (anglieka winda ;) )

 4. 08/07/2012
  Odpowiedz

  I gdzież ten sens? Zbieranina prostych symboli, która sama w sobie NIC NIE ZNACZY. A jeśli interpretacja do jakiej zmierzasz to kolejna odsłona teorii spiskowych, to ja dziękuję, postoję.

  PS. Mało eleganckie epitety pominę litościwym milczeniem, są zwyczajnie żałosne.

 5. ppaatt1
  09/07/2012
  Odpowiedz

  Drogi Sebastianie,
  Widocznie nie rozumiesz w ogóle czym jest surrealizm i jakie są jego założenia. Surrealizmu nie można interpretować na sucho (tak jak sztukę spod znaku symbolizmu), a tylko i wyłącznie wewnętrznie poprzez podświadomość. Poczytaj trochę Bretona to może zrozumiesz. Doskonałym przykładem są wg. mnie filmy Jodorowskiego. Również miliardy religijnych symboli, ale końcem końców zbierając wszystko do kupy nie można ich zinterpretować całościowo. Pojedyncze symbole owszem, ale nie całość. To jest zasadnicza różnica pomiędzy surrealizmem, a symbolizmem.
  Pozdrawiam.

 6. anno
  13/07/2012
  Odpowiedz

  Ten film jest WYŁĄCZNIE symboliczny. Każde ujęcie, zmiana, obraz zawierają WIELE symboli. Ważne jest w nim WSZYSTKO, łącznie z sekwencją zdarzeń.
  Żeby móc to interpretować: trzeba te symbole znać i znać również historię, zwłaszcza bieżącą; to jest warunek konieczny.

  Komentarze pisane przez inteligentnych ludzi (wszystkie powyżej :-) dowodzą jedynie tego, że nieznajomość tych symboli uniemożliwia jakąkolwiek interpretację.

  To tak jakby chcieć się poruszać po drodze nie znając zasad ruchu drogowego i znaków oraz nie wiedząc dokąd ta droga prowadzi.

  Treść, która jest jednoznaczna, interpretowana jest jako surrealizm.

  A tak nie jest. Są tam dziesiątki symboli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *