„One of us” – oldschoolowe science-fiction znad Wisły

Ano właśnie. Już niedługo pojawi się dość interesująca polska produkcja.

„One of us” to krótkometrażowe s-f w duchu klasyków – oparte na klimacie i opowiadaniu historii, z ograniczoną do minimum rolą efektów specjalnych. Już poniżej zaprezentowane fragmenty pokazują, że twórcy skupili się na prawdziwych dekoracjach i tradycyjnej charakteryzacji, co jest jak najbardziej godne pochwały.

W produkcję zaangażowano ponad pięćdziesiąt osób. Reżyserem „One of us” jest Wojtek Jeżowski (na co dzień pracujący w studiu Black Rabbit), za kamerą stanął Bastien Loiseau-Majewski a za charakteryzację odpowiada zaś  Cezary Kostrzewski. W rolach głównych wystąpili Małgorzata Buczkowska (“Kołysanka”) i Mariusz Bonaszewski (“Matka Teresa od Kotów”).

 Fabuła tego krótkiego metrażu to opowieść o spotkaniu dwóch obcych sobie cywilizacji, gdzieś w nieznanej i zapomnianej przestrzeni. Początkowo nieufni sobie kosmiczni podróżnicy poznają się coraz bliżej i nawiązują nić porozumienia, choć, jak podpowiada otwierająca scena filmu, finał jest niestety tragiczny.

Wiem, wiem. Każdy kto widział „Mojego własnego wroga” Petersena na pewno doznał teraz lekkiego déjà vu. Nie uprzedzajmy jednak faktów, być może autorzy scenariusza czymś nas zaskoczą.

Teaser

 

Ujęcia z filmu

Muzyka autorstwa Adama Świtały


[za FilmCube]

Dodaj komentarz