Suckablood


„Suckablood” to dziecięca powieść grozy, ożywiona i przedstawiona na ekranie w formie na jaką zasługuje: plastycznej, odrobinę przerysowanej i barwnej.

Bloody Cuts to brytyjski, rodzinny kolektyw filmowy. Familia Franklinów wraz z kilkoma przyjaciółmi zajęła się tworzeniem filmów, kiedy to kilka lat temu jeden z jej członków – Ben – potrzebował pomocy przy kręceniu krótkometrażówki na Sci-Fi London 48-Hour Film Challenge. Potem potoczyło się samo: utworzono stałą ekipę, która pod szyldem Bloody Cuts rozpoczęła tworzenie 13 odcinkowej antologii brytyjskiego horroru. „Suckablood” jest piątym filmem tej serii.

Zdjęcia powstały w Middletown Towers – 700 letnim budynku, który jest idealną scenografią dla gotyckiej powieści grozy. Stało się to możliwe dzięki wsparciu finansowemu, jakie zapewnił Stephen Fry. Pieniądze te pozwoliły także na zatrudnienie profesjonalnej dziecięcej aktorki, kompozytora muzyki i kilku innych zawodowców.

Efekt jest znakomity. Świetnie zagrała wierszowana narracja uzupełniona o charakterystyczny tembr głosu, który towarzyszy całej opowieści. Dodatkowo całość ozdabiają pomysłowe, bajkowe ujęcia, jakich nie powstydziłby się sam Tim Burton – zobaczcie zresztą sami:

 

 

Strona oficjalna: bloodycuts.co.uk
Strona Bloody Cuts w serwisie Facebook: facebook.com/bloodycuts


Dodaj komentarz