„The Sessions” – zwiastun

„The Sessions” Bena Lewina to komedia oparta na faktach z życia mężczyzny sparaliżowanego przez polio. Nieśmieszne? A jednak.

Mark O’Brien (John Hawkes) to mieszkający w Kaliforni poeta i dziennikarz, który w wyniku polio sparaliżowany jest od szyi w dół. Większość życia spędza w tzw. „żelaznym płucu” – urządzeniu przypominającym inkubator i pomagającym mu oddychać. Mark tęskni jednak za fizycznym kontaktem z kobietą, gdyż jako dorosły mężczyzna nadal pozostaje prawiczkiem. Zmienić tą sytuację ma seks-terapeutka (Helen Hunt), a wyrzutami sumienia zajmie się ksiądz (William H. Macy).

Ben Lewin to doświadczony reżyser, który mimo swoich 66 lat nie posiada bogatej filmografii. Urodzony w Polsce, wychowany w Australii twórca, pracował głównie na tym małym kontynencie, ale ma na koncie również pracę dla telewizji amerykańskiej. „The Sessions” to właściwie pierwszy jego film, który ma szansę dotrzeć do szerszej, światowej publiczności. Z całą pewnością imponuje obsada: zawsze fantastyczny John Hawkes, który tym razem zrezygnował ze swojego mrocznego emploi („Winter’s Bone”, „Martha Marcy May Marlene”), William H. Macy i Helen Hunt.

„The Sessions” zadebiutował na tegorocznym festiwalu w Sundance, gdzie zdobył Nagrodę Publiczności i Specjalną Nagrodę Jury.

Premiera światowa: 26 października 2012

httpvh://www.youtube.com/watch?v=zzR7n92dSWI

Dodaj komentarz